Hayatın İpuçları 3: Zor Konuların Yalın Anlatımı

“Sürdürülebilir başarı için kurumlarımız hem her an makine gibi tıkır tıkır işlemeli ve değer üretmeli hem de çevreye uyum sağlayarak, başta insanın değişimine göre gerekli düzeltmeler yapılmalı.”

Yıldız Holding’i 4 kıtada 4 milyardan fazla tüketici nüfusun yaşadığı alanda faaliyet gösteren ve 65 binden fazla çalışanı olan global bir şirkete dönüştüren başarılı iş adamı Murat Ülker, daha önce ilk iki cildini yayımladığımız ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Katıldığı toplantılardan, okuduğu makale ve kitaplardan, yaptığı gezilerden yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Birçok ilgi alanı olan Murat Ülker bu kitapta da -başta iş yönetimi olmak üzere- çeşitli konulara değiniyor. Bu konular güncel olabildiği gibi, tarihe ve geleceğe de uzanıyor. Örneğin “İŞ” bölümünde sürdürülebilir bir başarı modeli oluşturmanın yollarını öğrenecekken, “GELECEĞİN DÜNYASI” bölümünde çeşitli sektörlerde geleceğin nasıl şekilleneceğine dair fikir sahibi olacaksınız. Murat Ülker, gıda sektöründe oldukça tecrübeli biri olarak, beslenmeyle ilgili yanlış bilinenleri ve gelecekte önemli sorunlardan biri olacak “gıda güvenliği” ile ilgili önemli noktalara da vurgu yapıyor. Hayatın İpuçları 3’te bunlara ek olarak yazarın kişisel gelişim, toplum, din ve sanat gibi alanlardaki görüşleriyle birlikte gezi notlarını da okuyacaksınız.

Sıra dışı bir iş adamı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları düzenli bir şekilde bizimle cömertçe paylaşan Murat Ülker ufkumuzu açmaya devam ediyor.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786058012318
 • Tür: İş / Ekonomi
 • Liste Fiyatı: 199.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 312
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: -
 • Boyutlar: 16x24
 • Basım Tarihi: Ağustos 2022
 • Editör: -
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Murat Ülker

Ülker aile şirketinin ikinci nesil yöneticisidir. İlk olarak 1984 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmış, yıllar içinde çeşitli işletmeler kurmuş ve yönetmiş, babası Sabri Ülker’in yerine geçmiştir. Sonraki yıllarda genel müdür yardımcılığı ve ardından genel müdürlük görevlerini üstlenmiştir. İcra Komitesi Üyesi ve gruptaki çeşitli şirketlerin yönetim kurulu üyesi olarak bir dizi mihenk taşı yatırıma liderlik etmiştir.

Murat Ülker 2000 yılında icra kurulu başkanı olmuş ve sekiz yıl başkanlık yapmıştır. 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 29 Ocak 2020 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, Yıldız Holding’e bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini aktif olarak sürdürmeye devam etmektedir. Hâlâ pladis ve GODIVA Chocolatier Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Murat Ülker, modern sanata ve hat sanatına olan ilgisi ile tanınmaktadır. Eşi ve üç çocuğuyla yelken yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanır.

Kapaklar & Bültenler

Hayatın İpuçları 3: Zor Konuların Yalın Anlatımı Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Hayatın İpuçları 3: Zor Konuların Yalın Anlatımı Ön Kapak
İndir


Hayatın İpuçları 3: Zor Konuların Yalın Anlatımı Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın