Nancye Green

 Nancye, danışmanlık firması Donovan/Green’in kurucu ortağı ve dünyanın en önde gelen tasarımcılarından biri olarak geniş bir insan kitlesi tarafından tanınmaktadır. Aldığı ödüller ve ödül 

kazanan projelerinin listesi, bu kitabın yarısını dolduracak kadar uzundur. Bununla beraber Nancye, Amerikan Grafik Sanatları Enstitüsü’nün eski başkanıdır. Bu kurumdan Altın Madalya ve çeşitli ödüller almıştır. Ayrıca Aspen’deki Uluslararası Tasarım Konferansı’nın da eski başkanıdır. Şu anda ise EcoHealth Alliance Yönetim Kurulu Başkanı, New York City’deki The New School’un Mütevelli 

Heyeti üyesi ve Hallmark Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisine Corcoran Sanat Okulu tarafından fahri doktora unvanı verilmiştir. Tasarım Mükemmeliyeti Başkanlık Ödülleri seçim komitesi üyesidir ve Amerika’daki Most Creative People listesine seçilmiştir.

 Nancye’e tasarım üzerine yaklaşımını sordum: “Fark yaratan büyük fikirler üzerinde zeki insanlarla çalışmayı çok seviyorum. Çalışmak, bir şeyleri çözmek, bir oda dolusu mecaz, fikirleri, kavramları, bakış açılarını ele almak ve onları süzmek, süzmek ve tekrar süzmek, böylece en basit fikirlerden en derin anlamları çıkarmak müthiş bir şey. Güzel şeyleri seviyorum. Güzellik ve zevk beni mutlu ediyor ve bu iki şeyin motivasyon için evrensel bir ilaç olduğunu düşünüyorum. Hobilerime gelecek olursak. Okumayı çok seviyorum.”

Çeyrek asırdır büyük tasarımcıların sesi olmaya çalışıyorum. Nancye’le çalışmaya başladığımda “büyük tasarımcı”nın gerçekte ne olduğunu bilmediğimi fark ettim. Son kitabım Excellence Now: Extreme Humanism’de (kitap tasarımının yanı sıra başlığından da sorumludur) vermek istediği katkıyı büyük bir istekle kabul ettim. Bununla beraber fark ettim ki Nancye bu kitabın sadece tasarımcısı değil, aynı zamanda yazarlarından biriydi. Hatta baş yazarıydı. Benim kelimelerimdeki mesajları alıp kendi tasarımıyla tamamen dönüştürdü. Okuduğunuz her şey onun zevki, hissi, tadı, dokusu, kokusu ve karakteridir. Size, Tom Peters’ın Mükemmelik İçin Kısa Rehberi adlı eserin yazarı Nancye Green’i tanıtmaktan gurur duyuyorum.

Facebook Twitter Instagram