Jon Mowat

Jon Mowat ödüllü bir içerik yaratıcısı, video stratejisi uzmanı ve konuşmacıdır. Kariyerine BBC'de başladı ve 12 yılını BBC1, BBC2 ve BBC Worldwide'da uluslararası olarak gösterilen belgesellerde yapımcı ve yönetmen olarak geçirdi. Çitalardan uyuşturucu bağımlılarına kadar çeşitli konularda filmler yaptı ve Körfez Savaşı'nda Kraliyet Deniz Piyadeleri ile altı ay geçirdi. Royal Television Society'den üçü de dâhil olmak üzere çok sayıda televizyon endüstrisi ve pazarlama ödülü kazandı.

2005 yılından bu yana Jon, ingiltere'nin önde gelen video pazarlama ajanslarından Hurricane Media'nın Genel Müdürlüğünü yürütmektedir. Hurricane, FMCG, kâr amacı gütmeyen, teknoloji, eğlence ve tıp alanlarında uzmanlaşarak tüm dikey sektörlerdeki markalar için televizyon reklamları, video içerikleri ve sosyal medya kampanyaları oluşturmaktadır. Ajans, AXA, ASDA, Airbus, Barclaycard, BMW, Fred Olson Cruises, Mazda, National Grid, Peugeot, Shelter, Sykes Holiday Cottages, Volvo, Dünya Gıda Programı, Dünya Sağlık Örgütü ve daha pek çok konuda çalışmalar yaptı.

Jon, video pazarlama konusunda düzenli bir yazar ve konuşmacıdır ve Adweek, Brandwatch, CIM, Smart Insights, Social Media Today ve sektöre özel ticaret basınında daha pek çok pazarlama yayınında yayınlanmıştır. İki çocuğu Spencer ve Florence ile İngiltere'nin güneybatısında yaşıyor ve kendisi hakkında üçüncü şahıs olarak yazmayı gerçekten çok tuhaf buluyor.

 

Facebook Twitter Instagram