fbpx

Ölüm İlanı

Seçkin bir polis ekibi, hukukun ulaşamadığı suçluları herkesin önünde infaz etmeyi amaçlayan oldukça yetenekli bir dâhinin peşinde. Çin’in en popüler yazarlarının birinden çok sert bir polisiye ve ölümcül bir kedi-fare oyunu. Jo Nesbo, Se7en ve Hong Kong polisiye sineması seviyorsanız Ölüm İlanı tam size göre bir macera.

Saygın bir polis memuru olan Komiser Yardımcısı Zheng Haoming vahşice öldürülüyor. Bu ölüm, Çin’in görkemli Sichuan eyaletinin kalbinde modern bir metropol olan Chengdu’da şok etkisi yaratıyor.

Olay örgüsü şöyle gelişiyor:

Haoming on sekiz yıllık çözülmemiş bir cinayet davasına saplanıp kalmıştır. Kendine Erinyeler (Yunan intikam ve ceza tanrıçaları) adını veren biri bu esnada dehşet verici bir manifesto yayımlar. Bu manifesto kötü bir şaka mıdır, yoksa daha büyük olayların habercisi midir? Çok geçmeden halk Erinyeler’in öldürmesi için belli hedefleri göstermeye başlar ve iki gün sonra da Komiser Yardımcısı Zheng ölür.

Erinyeler’in şeytani oyunu ise o zaman başlar… Polis bir “ölüm ilanı” aracılığıyla katilin sonraki hedefini, hedefin suçlarını ve infaz tarihini belirten kan dondurucu bir not alır. Bu notla hem polise meydan okunmakta hem de polisle alay edilmektedir. İlk kurban herkesin ortasında, hem de müthiş korunurken öldürüldüğünde polisler şaşkına döner. Başka ölüm ilanları da sıradadır. Av başlamıştır.

Ölüm İlanı, çok canlı bir kültür ortamında geçen, sürükleyici bir gerilim romanı. Zhou Haohui türün tüm hayranlarınca sevilen şaşırtmacalı ve klişelere ustalıkla yeni bir açı getiren oldukça eğlenceli, eşsiz bir eser yaratmış.

Kategoriler: , Etiketler: ,

ZHOU HAOHUI

1977 yılında doğdu ve Jiangsu eyaletindeki Yangzhou şehrinde yaşıyor. Onun Ölüm İlanı üçlemesi, Çin’in bu zamana kadarki en çok satan suç serisi. Romanlardan yola çıkan çevrimiçi TV dizisi 2,4 milyardan çok görüntüleme alarak Çin’in en popüler gösterilerinden biri oldu.[:en]An elite police squad hunts a manipulative mastermind out to publically execute criminals the law cannot reach. A wild thriller and deadly game of cat-and-mouse from one of China’s most popular authors. For fans of Jo Nesbo, Se7en, and Hong Kong police cinema.

The brutal murder of respected police officer Sergeant Zheng Haoming sends shock waves through Chengdu, a modern metropolis in the heart of China’s stunning Sichuan province. He had been obsessed by an unsolved, eighteen-year-old murder case until an entity calling itself Eumenides (after the Greek goddess of vengeance and retribution) releases a terrifying manifesto. Is the manifesto a sick joke, or something more sinister? Soon, the public starts nominating worthy targets for Eumenides to kill, and, two days later, Sergeant Zheng is dead.
Eumenides’ cunning game is only getting started. The police receive a “death notice,” a chilling note announcing the killer’s next target, the crimes they have committed, and the date of their execution. The note is both a challenge and a taunt to the police. When the first victim dies in public, under their complete protection, the police are left stunned. More death notices are coming. The chase is on.
Death Notice is an explosive, page-turning thriller filtered through a vibrant cultural lens. Zhou Haohui expertly adds an exhilarating new perspective to the twists and tropes of the genre all fans love, making for a uniquely propulsive and entertaining read.[:]

Yazar

Ad / Name

Ölüm İlanı
Death Notice: A Novel

Basım Tarihi

Nisan 2019

Çevirmen

Yosun Erdemli

ISBN

978-605-7950-27-7

Kapak Türü

Ciltsiz

Sayfa / Pages

272

Boyut / Size

13,5 x 21 cm

Scroll to Top