Yanlış Alarm

Time’ın “En Etkili 100 Kişiden Biri” ilan ettiği, Foreign Policiy’nin “En İyi 100 Küresel Düşünürden Biri” seçtiği ve Guardian’ın “Gezegeni Kurtaracak 50 Kişiden Biri” olarak tanımladığı Bjorn Lomborg’a göre iklim değişikliği konusunda hissedilen panik yarardan çok zarara neden oluyor. Kasırgalar kıyılarımıza vuruyor. Orman yangınları ülkelerimizi kasıp kavuruyor. Kutuplardaki buzullar günden güne eriyor. Politikacılar ve aktivistler bu konuda ortak bir mesajı benimsiyorlar: “İklim değişikliği gezegenimizi mahvediyor ve bunu durdurmak için bir an önce sert tedbirler almalıyız.” Çocuklar gelecekleri hakkında endişeye kapılıyorlar, yetişkinler böyle bir dünyada çocuk sahibi olmanın etik olup olmadığını tartışıyorlar.

Bjorn Lomborg Yanlış Alarm’da tüm bu tartışmalara noktayı koyuyor: “İklim değişikliği gerçek olsa da bir kıyamet tehdidi olarak görülmemelidir. Kötü ekonomi politikaları, dünyanın geleceği için çok daha büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Paniğe kapılan liderler, küresel ısınmayı önlemeye yönelik son derece pahalı ve bir o kadar da etkisiz politikalarla uğraşırlarken ülkelerin gelişmesi, aşılama, eğitim, tarım gibi çok daha acil pek çok konuda gerçekten fayda sağlayabilecek tüm adımları tamamen arka plana itmektedirler.”

 Yanlış Alarm iklim değişikliği hakkında duyduğunuz neredeyse her şeyin yanlış ve çarpıtılmış olduğunu, kişisel tedbirlerimizin işe yaramayacağını ve politikacıların kontrolü ele almaları gerektiğini gözler önüne sererken daha iyi bir dünya için de somut önerilerde bulunuyor.

“İklim değişikliği konusunu akademik referanslarla değerlendiren ikna edici bir kitap.” –Publishers Weekly 

 “Titiz bir araştırma örneği. Kesinlikle okumaya değer.” –Forbes

 “Lomborg kıyameti andıran tartışmaların panzehirini bu kitapta sunuyor.” –Jordan Peterson

 “Biz insanlar, ekonomik krizlerin olumsuz etkilerini önemli ölçüde azaltabilecek şekilde iklim değişikliğine uyum sağlama yeteneğine sahibiz. Bunun nasıl yapıldığını öğrenmek için Yanlış Alarm’ı okumalısınız.” –Niall Ferguson

 

 

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415119
 • Tür: İnceleme & Araştırma
 • Liste Fiyatı: 179.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 392
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: False Alarm
 • Boyutlar: 13,5 x 21
 • Basım Tarihi: 23 Mart
 • Editör: Selin Saraçoğlu Bayraklı
 • Çevirmen: Süheyla Abanoz, Sena Kokoz
Yazar Hakkında

Bjorn Lomborg

Bjorn Lomborg çok sayıda akademik kitap ve yayınla birlikte çok satan The Skeptical Environmentalist ve Cool It kitaplarının yazarıdır. Copenhagen Business School’da misafir profesör ve Stanford’daki Hoover Enstitüsü’nde misafir öğretim üyesidir. Kopenhag Mutabakatı beyin takımının başkanı olarak, dünyanın önde gelen üç yüzden fazla ekonomisti ve yedi Nobel ödüllü ismiyle çalışmış ve bağışçı harcamalarında milyarlarca doların yön değişmesine yardımcı olmuştur. Çalışmaları New York Times, Wall Street Journal, Washington Post, Economist, Atlantic, Financial Times ve diğer birçok yayında yer almaktadır. Aylık köşe yazısı, dünyanın önde gelen düzinelerce gazetesinde yer almakta ve on milyonlarca okuyucuya ulaşmaktadır.

Kapaklar & Bültenler

Yanlış Alarm Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Yanlış Alarm Basın Bülteni
İndir (DOCX)


Yanlış Alarm Ön Kapak
İndir


Yanlış Alarm Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın