Uyum: İnsanları Okumanın Dört Yolu

En zor karakterlerden bile istediğinizi alın.

Hepimiz zor insanlarla uğraşmak zorunda kalırız. Komşumuzdan arabasını yoldan çekmesini ya da patronumuzdan maaşımıza zam yapmasını istiyorsak, tartışmalardan kaçınmak ve istediğimizi elde etmek için mücadele etmemiz gerekebilir.

Laurence ve Emily Alison, adli psikolojide dünyanın önde gelen isimlerindendir ve akla gelebilecek en zor etkileşimlerden olan suçlu sorgulamalarında uzmandırlar. Risk yüksek olduğunda son derece tehlikeli şüphelilerle nasıl başa çıkılacağı konusunda polise, güvenlik kurumlarına, FBI ve CIA'e tavsiyelerde bulunur ve onlara eğitimler verirler.

30 yıllık çalışmadan ve 2000 saatlik terörist sorgulama verisinden sonra, çığır açan bir kişilerarası iletişim modeli geliştirdiler. Herhangi bir diyaloğu yürütmeye yönelik bu şaşırtıcı derecede basit yaklaşım, teröristler için olduğu kadar gençler konusunda da işe yarar. Şimdi onu dünyayla paylaşma zamanı…

Uyum, her etkileşimin dört stil izlediğini ortaya koyuyor: Kontrol (Aslan), İşbirliği (Maymun), Teslimiyet (Fare), Çatışma (T-Rex). Bu stilleri ve kendi hedeflerinizi anladığınız anda, herhangi bir sohbeti istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Bu kitap, size anında ilişki kurabilmenin formülünü sunuyor.

 

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415744
 • Tür: Psikoloji Bilimi, İletişim
 • Liste Fiyatı: 249.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 352
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: Rapport: The Four Ways to Read People
 • Boyutlar: 13.5 x 21
 • Basım Tarihi: 4 Ağustos 2023
 • Editör: Selin Saraçoğlu Bayraklı
 • Çevirmen: Derman Gülmez Aydın
Yazar Hakkında

Emily Alison

Emily Alison, 20 yılı aşkın bir süredir, ilişkilerin şiddet ve istismar noktasına kadar bozulduğu ailelere tedavi tasarlamak ve sunmak için çalıştı. Programları Birleşik Krallık’taki 80’den fazla okulda, bir düzine gençlik suçluları ekibinde, çok sayıda diğer sosyal bakım hizmetinde ve uzman polis ekiplerinde uygulandı. Aile içi istismar ve aile içi şiddetle mücadeleye yönelik “bağlılık (angajman)” yaklaşımı, geleneksel “ayrı ve izole” yöntemlerine alternatif olarak Birleşik Krallık’ta ulusal çapta denenmiştir. Alison, Liverpool Üniversitesi’nde araştırma görevlisidir.

Laurence Alison

Laurence Alison, 2004 yılında, 35 yaşındayken, İngiltere’nin en genç profesörlerinden biri oldu. Liverpool Üniversitesi’nde Kritik ve Büyük Olay Araştırmaları Direktörü olarak araştırma ve öğretimine devam etmektedir. Londra 7/7 bombalamaları, Buncefield yangını (Avrupa’nın en büyük barış zamanı yangını), 2004 Hint Okyanusu tsunamisi müdahalesine verilen psikolojik tepkiler ile sayısız tecavüz ve cinayet soruşturması dahil olmak üzere 400’den fazla kritik olay için kilit psikolojik debriefer (bilgilendirmeci ve anlamlandırmacı) rolüyle yakın tarihin en önemli gerçek hayatta uygulanan kolluk, askeri ve güvenlikle ilgili davalarının bazılarına doğrudan katkıda bulunmuştur. Kritik olaylar ve suçlu profilleme üzerine on kitap da dahil olmak üzere uluslararası düzeyde önemli 200’den fazla yayına imza atmış, yüksek riskli kararları iyileştirilmesi, çocuk koruma ve etik açıdan sağlam, etkili sorgulamalara doğrudan destek verilmesi konusunda küresel etkisi bulunan uluslararası düzeyde önemli çalışmalar yürütmüştür.

 

Kapaklar & Bültenler

Uyum: İnsanları Okumanın Dört Yolu Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Uyum: İnsanları Okumanın Dört Yolu Basın Bülteni
İndir (DOCX)


Uyum: İnsanları Okumanın Dört Yolu Ön Kapak
İndir


Uyum: İnsanları Okumanın Dört Yolu Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın