Soframızdaki Hurafeler

Gıdalarımızla ilişkimizin zamanla bozulduğunu ve bu durumun bizi, tadımızı ciddi anlamda kaçıran bir stresle baş başa bıraktığının farkında mısınız? Fakat endişelenmeyin, çünkü doğru seçimler yaparak ağız tadıyla yiyip içmenin değerini yeniden keşfetmek mümkün! İşte size, gıdalara olan güvenimizin neden kırıldığını ve algıladığımız risk ile gerçek risk arasındaki makasın nasıl açıldığını gözler önüne seren bir kitap.

Ebru Akdağ, Soframızdaki Hurafeler’de her yanımızın nasıl da gıda hurafeleriyle çevrili olduğunu ortaya koyuyor ve bu tuzaklara düşmememiz için bilimsel kaynaklara dayanan sağlam ve anlaşılır bir rehber sunuyor. Okuduklarınız sizi bazen düşündürecek, bazen de içtenlikle gülümsetecek ama en çok da önyargılarınızı yıkıp doğru bilgiyi yeniden inşa etmeniz için cesaretlendirecek.

Güvenilir gıda seçimleri yapmak ve sağlığını olumsuz etkileyecek tuzaklardan kaçınmak isteyen herkesi bu aydınlatıcı yolculuğa çıkmaya davet ediyoruz.

Hurafelerden uzak, bilime yakın kalın…

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415775
 • Tür: Beslenme & Diyet, Popüler Bilim
 • Liste Fiyatı: 179.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 240
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: -
 • Boyutlar: 13.5 x 21
 • Basım Tarihi: 17 Ağustos 2023
 • Editör: Umut Burgaz
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Ebru Akdağ

Ebru Akdağ, 1980’de Ankara’da doğmuştur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans programını, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde ise Mühendislik Yönetimi yüksek lisans programını tamamlamıştır. Şu anda Bahçeşehir Üniversitesi İletişim doktora programına devam etmektedir.

On bir yıl Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) Genel Sekreterliğini yürüten Akdağ, bu esnada Dünya Meyve Suyu Federasyonu (IFU) Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiş, Avrupa Meyve Suyu Birliği (AIJN) İletişim ve Uzmanlar Grubu komisyonlarında görev almıştır. ABD Büyükelçiliği’nin Uluslararası Ziyaretçi Liderlik Programı’na (IVLP) kamu dışından seçilen ilk gıda sektörü temsilcisidir. Dünyanın birçok yerine konuşmacı olarak davet edilen Akdağ, ulusal ve uluslararası platformlarda gıda sektörü, sağlık ve tüketici trendleri, iletişim ve gıdada bilgi kirliliği konularında sunumlar yapmaktadır.

T.C. Kalkınma Bakanlığı 10. Kalkınma Planı Gıda Ürünleri ve Güvenilirliği Özel İhtisas Komisyonu Başkanlığını yapan Akdağ ayrıca TOBB, Ulusal Gıda Kodeksi Komisyonu İhtisas Alt Komiteleri, TSE gibi alanındaki karar verici kurumlarda da aktif roller almıştır.

Ebru Akdağ MÜMSAD Genel Koordinatörlüğü ardından Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. 2022 Aralık ayından bu yana Bitki Bazlı Gıdalar Derneği (BİTKİDEN) Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir. Gıda alanında bilgi kirliliğiyle mücadeleyi hem kurumsal hem de kişisel bir hedef haline getiren Akdağ, Instagram’daki Gıda Hurafeleri Avcısı hesabı, Netmiyiz YouTube kanalı, medyadaki röportajları, çevirmenliğini ve editörlüğünü yaptığı kitaplar aracılığıyla bilimsel temelli gerçeklerin yayılmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Kapaklar & Bültenler

Soframızdaki Hurafeler Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Soframızdaki Hurafeler Basın Bülteni
İndir (DOCX)


Soframızdaki Hurafeler Ön Kapak
İndir


Soframızdaki Hurafeler Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın