PR Teknoloji, Veri ve İçgörüler

Teknoloji, veri ve içgörüler, halkla ilişkiler ve kurumsal iletişim işlevini sonsuza dek değiştirdi. Söz konusu değişikliğe uyum sağlayamamak ise yetersizlikten çok bir isteksizlik meselesi haline geldi.

Artık teknoloji, veri ve içgörüler daha anlamlı hedefler oluşturulmasına ve performans değerlendirmesinin daha sağlıklı yapılmasına katkı sağlıyor. Bu sayede halkla ilişkiler yatırımının en önemli getirisi olan itibarı zedeleyebilecek risklerin azaltılması ve optimum verimliliğin sağlanması mümkün kılınabiliyor.

Kurumsal iletişimi finanse eden ve değerlendiren üst düzey yöneticiler, ölçülebilir ve olumlu bir halkla ilişkiler yatırım getirisi dâhil olmak üzere çok daha fazlasını talep ediyorlar. Liderler, kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler uzmanlarının işin temellerini bildiklerinin farkındalar ancak buna ek olarak halkla ilişkiler hedeflerini, çıktılarını ve sonuçlarını “iş dilinde” bağlamsallaştırma becerisi de bekliyorlar.

PR Teknoloji, Veri ve İçgörüler, iletişim uzmanlarının hedeflere ve rakiplere karşı zaman içinde iyileştirilmiş bir halkla ilişkiler performansı elde etmesini mümkün kılmak için uygulamaya yönelik en iyi örnekleri paylaşırken, uzmanların amaca yönelik teknolojileri, veri varlıklarını ve eyleme geçirilebilir içgörüleri anlamalarına da yardımcı oluyor.

Adobe, Mastercard, Southwest, Ford ve diğer birinci sınıf kuruluşlardan en iyi uygulama örnekleriyle birlikte finansal hizmetler, teknoloji, seyahat, otomotiv gibi çeşitli sektörlerden vaka çalışmalarından yararlanan bu kitap, iletişim profesyonellerine teknolojiyi nasıl optimize edeceklerini, verileri kullanarak kuruluşlarına nasıl liderlik edeceklerini, halkla ilişkiler çıktılarını iş sonuçlarına dönüştürme yeteneğini nasıl ölçeceklerini göstererek yöneticilerin karar alma sürecini güçlendiren içgörüler sunuyor.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786257816984
 • Tür: Pazarlama
 • Liste Fiyatı: 99.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 248
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: PR Technology, Data and Insights
 • Boyutlar: 15,5 x 23
 • Basım Tarihi: Ocak 2023
 • Editör: Çisil Sohodol, İdil Karademirlidağ Suher
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Mark Weiner

Mark Weiner, PRIME Research'ün CEO'sudur. 1987 yılında Almanya'da bir akademik araştırma enstitüsü olarak kurulan PRIME, dünya çapında genişleyerek dünyanın en büyük halkla ilişkiler araştırma danışmanlık şirketlerinden biri haline geldi. 100 hesap yöneticisi, 600 analistten oluşan bir ekibe ve eksiksiz bir hizmet portföyüne sahiptir.

Mark, 1994'ten beri kariyerini dünyanın en saygın kuruluşlarından ve markalarından bazılarının kurumsal iletişim ve marka iletişimine yaptıkları yatırımdan olumlu bir getiri elde etmelerine yardımcı olmaya adadı. John Wiley & Sons'un bir bölümü olan Jossey-Bass tarafından 2006 yılında yayınlanan “PR'nin Gücünü Serbest Bırakmak: Pazarlama ve İletişim için Bir Contrarian's Guide” kitabının yazarıdır. Kitap, University of North Carolina, Grenoble Ecole de Management, The University of Maryland, George Washington University, Johns Hopkins, Brigham Young ve New York University müfredatlarında kullanılmaktadır.

Kapaklar & Bültenler

PR Teknoloji, Veri ve İçgörüler Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


PR Teknoloji, Veri ve İçgörüler Basın Bülteni
İndir (DOCX)


PR Teknoloji, Veri ve İçgörüler Ön Kapak
İndir


PR Teknoloji, Veri ve İçgörüler Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın