Postmodern Siyaset Pazarlaması

Kökleri iki yüz yıllık Osmanlı-Türk modernleşme sürecinin başlangıcına dayanan ve siyaset geleneğinde bulunan devamlılık ve kopukluk, günümüzde yeni renkler, biçimler ve tarzlarla ortaya çıkıyor. İçinde bulunduğumuz tarihsel dönemin tüm etkileri ülkemizde de kendini her alanda hissettiriyor. Postmodern siyaset ve pazarlamayı geniş bir yelpaze içinde ele alıp yorumlama ve anlamlandırma ihtiyacı duyuluyor.

Çelişkiler, iniş ve çıkışlar, zıtlıklar, akışkanlıklar, belirsizlik ve bilinmezlikler taşıyan yeni tarz siyaset pazarlamasının günümüzdeki görünümü nedir? Bugün çok daha bulanık ve puslu günlerin yaşandığı, eski gerçeklerin dağıldığı, tüm yaşananların hayal mi, gerçek mi yoksa her ikisi de mi olduğunun yanıtının verilemediği bir ortamda, bu manzaradan çıkarılabilecek siyaset ve pazarlama uygulamaları şüphesiz ki kendini gösteriyor. Postmodern perspektiften bakınca, siyaset alanının ve pazarlamanın bir arada nasıl göründüğü ve bunların ne tür bir yol haritası çıkaracağı sorularına verilecek cevaplar, siyasetçiler dahil olmak üzere tüm paydaşlar ve seçmenler için önem kazanıyor.

Önümüzdeki seçimde, hem siyaset hem de siyaset pazarlaması açısından ne gibi oluşumlar ve değişimler etki alanı yaratacak? Hangi ayaklara yaslanarak siyasal pazarlama süreci yönetilecek? Postmodern Siyaset Pazarlaması, bahsi geçen konular ve sorular özelinde eleştirel tartışmaya bir zemin hazırlayarak, okuyucuyu siyaset ve pazarlama ekseninde yeni kavrayışlar ve uygulamalarla tanıştırıyor.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786257816892
 • Tür: Pazarlama, Siyaset
 • Liste Fiyatı: 79.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 352
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: -
 • Boyutlar: 13,5 x 21
 • Basım Tarihi: Kasım 2022
 • Editör: Umut Burgaz
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Prof. Dr. Yavuz Odabaşı

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinde lisans, A.İ.T.A. İşletme Yönetimi Enstitüsünde yüksek lisans, ABD North Texas StateUniversity’de MBA, ABD United StatesInternational University’de pazarlama alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. Kayseri Erciyes Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesinde akademisyenlik yapmıştır. Yazarın pazarlama üzerine yayımlanan 16 uluslararası olmak üzere toplam 34 makale ve bildirisi vardır.

Pazarlama dergilerinde ve ulusal gazetelerde 100’ü aşkın makalesi bulunan yazar, 20 yıla yakın süredir pazarlamaya yönelik eğitimler vermektedir. Pazarlama sektörü adına yapmış olduğu çok sayıda araştırma sayesinde ülkemizde sektöre yön veren önemli akademik isimlerden birisi olmuştur. Pazarlama yönetimi, tüketici davranışları ile turizm, sağlık, havayolu pazarlaması gibi birçok konuda yüksek lisans eğitimleri vermiştir. Pazarlama alanında kitapları bulunan Odabaşı, 2016 yılında emekli olmuştur.

Kapaklar & Bültenler

Postmodern Siyaset Pazarlaması Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Postmodern Siyaset Pazarlaması Basın Bülteni
İndir (DOCX)


Postmodern Siyaset Pazarlaması Ön Kapak
İndir


Postmodern Siyaset Pazarlaması Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın