Kurtulabilirsin

Hepimiz bağımlılığa karşı korunmasızız. Hatta tekrar eden davranışlarımızdan kurtulamıyoruz. Tekrar eden bazı davranışlarımızdan çok rahatsızız ama bir türlü kendimize engel olamıyoruz.

Bazılarımız sosyal medyayı sürekli kontrol ediyor, bazılarımız ölçüsüz yemek yemeye eğilimli, ezildiği halde aşka esir olanlarla, ezdiği halde aşk ve pişmanlığı ayna anda yaşayanlar hastalıklı ilişkiler yaşamaya devam ediyor…

Sağlık tehditi kesin olmasına rağmen hâlâ sigaranın içine düşenler bir yanda, hayat konforunu etkilediği halde içkinin küpüne düşenler diğer yanda… Başkalarının davranışlarını kontrol etmeye karşı dayanılmaz bir istek duyan bizler ise kendimizi kontrol edemeyip sürekli tekrarlamaktayız…

Peki sürekli tekrarlanan alışkanlıklarla başa çıkmak neden bu kadar zor? Bizim için sağlıksız olduğunu bildiğimiz arzuların üstesinden gelmenin anahtarı var mı?

20 yıldır bağımlılık bilimi araştırmalarıyla çığır açan, psikiyatrist ve nörobilimci olan Dr. Judson Brewer bağımlılıklarımızın niye bu kadar inatçı olduğunu ve onları nasıl kontrol altına almayı öğrenebileceğimizi Kurtulabilirsin’de çok net olarak açıklıyor.

Kurtulabilirsin, bağımlılık hakkında en önemli sorulara paradigma yıkıcı cevaplar veriyor. Dr. Brewer, bağımlılıklarımızdan kurtulabilmek adına bağımlılık davranışlarını teşvik eden süreçlere nasıl karşı koyabileceğimizin adeta reçetesini veriyor.

Alışkanlık ve bağımlılığın oluşum mekanizmalarını açıkladıktan sonra farkındalık alıştırmalarının bağımlılıkları nasıl kesebileceğini anlatıyor.

Hasta hikâyeleri, farkındalık pratiği ile ilgili kendi deneyimleri, kendi laboratuvarından ve diğer laboratuvarlardan gelen güncel bilimsel bulguları bir araya getiren Dr. Brewer, arzularımızın ötesine geçmek, stresi azaltmak ve nihayetinde daha dolu bir hayat yaşamak için tam zamanında ve çok uygulanabilir bir yol sunuyor.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786057950284
 • Tür: Psikoloji Bilimi
 • Liste Fiyatı: 75.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 256
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: Kurtulabilirsin: Kötü Alışkanlıklardan Kurtulmak İçin Çözüm Reçetesi
 • Boyutlar: 13x19
 • Basım Tarihi: Nisan 2019
 • Editör: -
 • Çevirmen: Serap Arslanpay
Yazar Hakkında

Judson Brewer

Psikiyatrist Judson Brewer, yaklaşık 20 yıllık tecrübeyi farkındalık ve bilimsel araştırmalarla birleştiren, “kendine hâkim olma” alanında bir düşünce lideridir. Bağımlılıklarda farkındalık eğitimi konusunda uzman olan Judson, madde bağımlılığı ve yeme bozukluğu olan bireylere yardımcı olmak için yeni tedaviler geliştirmiştir. Ayrıca standart ve gerçek zamanlı fMRI kullanarak nöral farkındalık mekanizmalarını da inceledi ve bu bulguları klinik kullanıma dönüştürmek üzerine çalışmakta. 2012’de, çeşitli rahatsızlıkların tedavisi için farkındalığı ve nörogeribildirim tekniklerini birleştirmek adına Claritas MindSciences’ı kurdu. Dr. Brewer şu anda, Massachusetts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Psikiyatri ve Tıp Doçentidir ve okul bünyesindeki Farkındalık Araştırmaları Merkezinin yöneticiliğini yapmaktadır.

Kapaklar & Bültenler

Kurtulabilirsin Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Kurtulabilirsin Ön Kapak
İndir


Kurtulabilirsin Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın