Kafanı Topla: Zihinsel Hazırlık Bilimi

Tamam ya da devam diyeceğiniz bir sınavı, seçimi ya da iş görüşmesini nasıl başarıyla sonuçlandıracağınızı bilmek ister miydiniz? Performans göstermemiz gereken bir durumdan önce, çoğu zaman kendimizi güçsüz hissederiz. Hayatınızı değiştirecek olan bu kitapta, alıştırma yapmanın işlerinizi iyileştirebileceğini göreceksiniz. Ancak, alıştırmalarda yaptıklarınızı gerektiği zaman uygulamadığınızda bu iyileşme bir işe yaramaz.

Önemli bir konuşmayı gerçekleştirmek ya da yapmanız gereken bir işi büyük bir hızla tamamlamak, doğru zihinsel hazırlık gerektirir. Daniel McGinn, bu kitabında yakın zamanda yapılan psikolojik araştırmaları ortaya koyarken, yılların deneyimini taşımalarına rağmen sahne sırası onlara geldiğinde gösterecekleri esas performansla değerlendirilecek sporcu, asker ve sunucu gibi profesyonellerle röportajlar yapıyor.

McGinn, sahne arkasındaki gerilimimizi yatıştırmaya çalışmanın anlamsız olduğunu; aksine bunu heyecana dönüştürmeniz gerektiğini; hazır olmak için yaptığımız anlamsız ritüellerin son dakikada yapılan provalardan daha etkili olduğunu ve doktorunuzdan alacağınız bir reçetenin en iyi becerilerinizi ortaya çıkarmada yardımcı olabileceğini ortaya çıkarıyor. İster sporcu ister satış elemanı, aktör ya da girişimci olun, kötü geçen bir saat, aylarca yapılan sıkı çalışmayı çöpe atabilir.

Sonunda yanlış şeyler yapmamıza neden olan ve birbiriyle çelişen pek çok popüler tavsiye var. McGinn, gerçekleri kocakarı masallarından ayırırken, yeteneklerinizi etkin hale getirmek, duygularınızı en iyi şekilde kullanmak ve bütün dikkatleri üzerinize çekmek için kafanızı toplamanızı sağlayacak yeni ve araştırmaya dayalı stratejilerini sizlerle paylaşıyor.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786058188990
 • Tür: Psikoloji Bilimi
 • Liste Fiyatı: 124.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 224
 • Baskı Sayısı: 3. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: Kafanı Topla: Zihinsel Hazırlık Bilimi
 • Boyutlar: 135x210
 • Basım Tarihi: Ağustos 2018
 • Editör: -
 • Çevirmen: Başak Karal
Yazar Hakkında

Daniel Mcginn

Harvard Business Review’un üst düzey bir editörüdür. Burada IdeaWatch ve Nasıl Yapılır bölümlerini düzenler, derginin yıllık En İyi Performans Gösteren CEO’larının dünya sıralamasını yönetir ve müzakere, satış ve girişimcilik gibi konularda makaleler yayınlar.

2010 yılında HBR’ye katılmadan önce, McGinn New York, Detroit ve Boston merkezli Newsweek’te 17 yıl boyunca muhabir, büro şefi, ulusal muhabir ve kıdemli editör olarak çalıştı. Newsweek’te, evlilik ve çocuk televizyonu da dahil olmak üzere çeşitli konularda yazdı, ancak yönetim, önde gelen şirketlerin ve CEO’ların profillerini yazma konusunda uzmanlaştı.

NBC’nin Today Show, CBS Morning Show, PBS’nin NewsHour, CNN, CNBC, MSNBC ve NPR’de konuk olarak yer aldı.

McGinn’in serbest yazıları, Wired, Inc., Fast Company ve The Boston Globe Magazine’in de dahil olduğu birçok dergide yayınlandı.

Kafanı Topla’ya ek olarak, House Lust: America’s Obsession with our Homes (2008) kitabının yazarı ve How I Did It: Lessons from the Front Lines of Business (2014) kitabının editörüdür.

New Jersey’de doğan McGinn, Boston College’den mezun oldu ve Auburn Üniversitesi’nden MBA derecesi aldı.

Kapaklar & Bültenler

Kafanı Topla: Zihinsel Hazırlık Bilimi Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Kafanı Topla: Zihinsel Hazırlık Bilimi Ön Kapak
İndir


Kafanı Topla: Zihinsel Hazırlık Bilimi Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın