İK Etkisi

Çalıştığınız şirketteki ortamı tarif edecek olsanız hangi kelimeleri ve nesneleri seçerdiniz? Dinamizmin hâkim olduğu, yeniliğin peşinde, heyecan verici, yani limon kokulu, taptaze, aydınlık ve ferah bir yer mi? Yoksa ataletin hâkim olduğu, giderek eskiyen naftalin kokulu bir yer mi? İK etkisi, bir şirkete adımınızı attığınız anda soluduğunuz havadır, organizasyonel iklimin adresidir. İnsan Kaynakları yeteneğe, organizasyona ve kültüre dair yaklaşımıyla bir şirketi benzerlerinden farklılaştırma gücüne sahiptir.

 İK Etkisi işe alımdan yetenek yönetimine, kurumsal akademilerden organizasyonel gelişime uzanan pek çok konuda teori ve pratiğin harmanlandığı bir rehber sunuyor. Kitap, iş dünyasında yaşanmış örnekler ile akademik ilkeleri bir araya getirerek insan kaynakları yönetimini hem araştırma sahasına çeviriyor hem de keyifli bir sohbet tadında aktarıyor. Kapsamlı bir kaynakçaya dayanarak hazırlanmış olan çalışmada, alanla ilgili güncel kaynakların kullanılmış olması da dikkat çekiyor.

İK Etkisi yöneticiler ve insan kaynakları profesyonelleri için bir başucu kaynağı.

“Bahattin Aydın 25 yılı aşkın iş yaşamını görev yaptığı kurumların köklü tecrübesiyle harmanladığı, referans niteliğinde bir kaynak sunuyor. İnsan, kültür ve organizasyon konularına ilgisi olan herkesin istifade edebileceği bu kitap, bildiğimiz tüm ezberlerin bozulduğu bu dönemde liderler için bir yol haritası niteliğinde.” –Mehmet Tütüncü, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı & CEO

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415201
 • Tür: İş Geliştirme
 • Liste Fiyatı: 124.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 224
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: -
 • Boyutlar: 13,5 x 21
 • Basım Tarihi: 12.04.2023
 • Editör: Ali Ulaş
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Bahattin Aydın

Bahattin Aydın Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden 1997 yılında mezun oldu. Kariyerine 1997 yılında UPS’te İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. 1998 yılında Yıldız Holding’e katılan Aydın, 2010 yılına kadar sırasıyla İşe Alım Müdürlüğü, Perakende Grubu Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü ve Şeker, Sakız, Gıda, İçecek ve Pazarlama Grupları İnsan Kaynakları Direktörlüğü görevlerini üstlendi. 2010 yılında Avea’da İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü olarak başladığı görevine 2014 yılına kadar devam etti. Aynı yıl, Türk Telekom bünyesinde başlayan entegrasyon çalışmalarında tüm grubun insan kaynakları fonksiyonunu yönetmek üzere Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2016 yılında Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldığı Yıldız Holding’de İnsan ve İş Destek Başkanı olarak görevine devam eden Aydın, En Yenilikçi 50 İK Lideri, En Güçlü 50 İK Lideri ve En Etkin 50 CHRO Listesi başta olmak üzere Türkiye genelinde İK alanında yayımlanan listelerde yer almaktadır. Harvard Business School, INSEAD Liderlik ve İnsan Kaynakları Yönetimi programlarına katılan Aydın, Coaching Training Institute (CTI) profesyonel koçluk sertifikasına sahiptir. Aynı zamanda Society of Organizational Learning (SOL) üyesi ve Öğrenen Organizasyon Takım Koçu'dur.

Kapaklar & Bültenler

İK Etkisi Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


İK Etkisi Ön Kapak
İndir


İK Etkisi Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın