Hayatın İpuçları 4: Zor Konuların Yalın Anlatımı

“Bir işte liderler birkaç kişi, kilit personel ise birkaç düzinedir. Tıpkı bir dağın zirvesine tırmanacakmış gibi kenetlenmeleri, yani iyi bir ekip olmaları, aynı hedef ve stratejileri benimsemeleri, insicam içinde hareket ederek sorumluluklarını yerine getirmeleri gerekmektedir.”

Yıldız Holding’i 4 kıtada 4 milyardan fazla tüketici nüfusun yaşadığı alanda faaliyet gösteren ve 65 binden fazla çalışanı olan global bir şirkete dönüştüren başarılı iş adamı Murat Ülker, daha önce üç cildini yayımladığımız ve kısa sürede büyük ilgi gören yazılarına kaldığı yerden devam ediyor. Okuduğu kitaplardan ya da katıldığı konferanslardan yola çıkarak kendi gözlem ve tecrübeleriyle zenginleştirdiği yazılarında hem başarılı olmasını sağlayan prensiplerin ipucunu veriyor hem de geleceğe dair pek çok öngörüde bulunuyor.

Hayatın İpuçları 4’te geniş bir konu yelpazesi olduğunu görüyoruz. Bu yelpaze, start-up’ların ele alındığı “İş ve Ekonomi” yazılarından empati kavramının işlendiği “İletişim ve Davranış” yazılarına, gündelik hayattaki kadın-erkek ilişkilerinin irdelendiği “İnsan ve Toplum” yazılarından çeşitli sanat eserleri hakkındaki izlenimlerin aktarıldığı “Kültür ve Sanat” yazılarına kadar uzanıyor. Bunlara ek olarak bu ciltte Murat Ülker’in çeşitli gezi notlarını ve gündemdeki meselelerle ilgili görüşlerini de okuyabileceksiniz.

Sıra dışı bir iş adamı profili çizerek, tecrübelerini ve beslendiği kaynakları düzenli bir şekilde bizimle cömertçe paylaşan Murat Ülker ufkumuzu açmaya devam ediyor.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9789759407612
 • Tür: İş / Ekonomi
 • Liste Fiyatı: 199.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 336
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: yok
 • Boyutlar: 16 X 24
 • Basım Tarihi: 29 Mayıs 2023
 • Editör: Umut Burgaz
 • Çevirmen: yok
Yazar Hakkında

Murat Ülker

Ülker aile şirketinin ikinci nesil yöneticisidir. İlk olarak 1984 yılında Yıldız Holding bünyesine katılmış, yıllar içinde çeşitli işletmeler kurmuş ve yönetmiş, babası Sabri Ülker’in yerine geçmiştir. Sonraki yıllarda genel müdür yardımcılığı ve ardından genel müdürlük görevlerini üstlenmiştir. İcra Komitesi Üyesi ve gruptaki çeşitli şirketlerin yönetim kurulu üyesi olarak bir dizi mihenk taşı yatırıma liderlik etmiştir.

Murat Ülker 2000 yılında icra kurulu başkanı olmuş ve sekiz yıl başkanlık yapmıştır. 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanı olmuştur. 29 Ocak 2020 itibarıyla Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, Yıldız Holding’e bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevini aktif olarak sürdürmeye devam etmektedir. Hâlâ pladis ve GODIVA Chocolatier Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Murat Ülker, modern sanata ve hat sanatına olan ilgisi ile tanınmaktadır. Eşi ve üç çocuğuyla yelken yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanır.

Kapaklar & Bültenler

Hayatın İpuçları 4: Zor Konuların Yalın Anlatımı Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Hayatın İpuçları 4: Zor Konuların Yalın Anlatımı Ön Kapak
İndir


Hayatın İpuçları 4: Zor Konuların Yalın Anlatımı Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın