Doğru Çeviklik Kılavuzu

“Şirketiniz çevik olma yolculuğunda nerede olursa olsun, Doğru Çeviklik Kılavuzu üst yönetim ekipleri için faydalı bir rehber olarak hizmet ediyor.”

– Ritch Allison, Genel Müdür, Domino’s Pizza

“Dönüştürücü değişime öncülük etmekten sorumlu iş liderleri Doğru Çeviklik Kılavuzu’ndan büyük ölçüde yararlanacaklar.”

– Paul Sanford, Kıdemli Başkan Yardımcısı, Teslimat Çözümleri, Cigna

Bu kitabı yazmaya başladığımızda okuyucuların neyi farklı yapmalarını istediğimizi sorduk kendimize. Çözmeye çalıştığımız müşteri sorunu neydi? Nihayetinde, çeviklikle ilgili olarak halka açık sayısız kitap, makale ve blog mevcut. Dünyanın neden bir diğerine ihtiyacı olsun ki?

Cevap çok basitti. Çeviklik konseptinin sinir bozucu bir hevesten daha değerli ve pratik bir araç olmasını gerçekten istiyoruz. Çevik zihniyetlerin ve yöntemlerin, bir organizasyondaki insanları çok daha mutlu ve başarılı kılabileceğine inanıyoruz. Okuyucuların, beş ila on yıl arasındaki kendi çeviklik geçişlerine baktıklarında, hayal kırıklığı ve pişmanlık yerine gurur ve tatmin duygularını hissetmelerini diliyoruz.

Endişemiz, çevikliğin modaya uygun şekilde kötüye kullanımının tüm fikri berbat etmesi. Eğer fanatikler bir tür dengesizliği tam tersi yönde düzeltmeye çalışırlarsa –ya da otoriterler bunu insanları emirlere eskisinden daha hızlı bir şekilde itaat etmeye zorlamak için başka bir uyarı olarak kullanırlarsa– çeviklik çok yakında yönetim manyaklarının kalite süreçlerine ve iş süreçlerini yeniden tasarlama faaliyetlerine dahil olacak…

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415027
 • Tür: İş Geliştirme
 • Liste Fiyatı: 112.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 272
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: Doing Agile Right
 • Boyutlar: 13,5 x 21
 • Basım Tarihi: Şubat 2023
 • Editör: Umut Burgaz
 • Çevirmen: Ufuk Batum, Hülya Bulut
Yazar Hakkında

Darrell Rigby

Bain & Company’nin Boston merkezli bir ortağı Küresel İnovasyon ve Çeviklik uygulamalarının başkanıdır. Aynı zamanda, Bain’in Küresel Perakende uygulamasının eski başkanlarındandır. Kırk iki yılı aşkın bir süredir danışmanlık yapan Bay Rigby, dünyanın önde gelen yüzden fazla şirketi için yenilikçi büyüme stratejileri de dâhil olmak üzere çok çeşitli endüstrilerde farklı görevlerde, farklı ekiplere liderlik etmiştir.

Sarah Elk

Bain & Company’nin Global İşletme Modeli uygulamasının başkanıdır. Yirmi yılı aşkın bir süredir danışmanlık yaptığı birçok ikonik şirkette dönüşümsel değişime öncülük etmiştir. Sarah, olasılıklara inanan ve şirketler dönüşürken insan potansiyelini ortaya çıkarma konusunda tutkulu bir insandır. Halen, kocası ve dört çocuğuyla birlikte Chicago bölgesinde yaşıyor.

Steve Berez

Bain & Company’ye ilk kez 1980 yılında katıldı ve firmada toplam yirmi sekiz yıldır çalışmaktadır. Bain’in Kurumsal Teknoloji uygulamasının kurucusudur ve yakın zamana kadar da Amerika kıtasının başındaki kişidir. Bay Berez, son on yılda dünya çapında çok sayıda firmanın teknoloji tabanlı inovasyonlarının hızını, çevikliğini ve etkinliğini geliştirmesine yardımcı olmuştur. Boston’da yaşamakta, eşi ve iki çocuğundan ilham almaktadır.

Kapaklar & Bültenler

Doğru Çeviklik Kılavuzu Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Doğru Çeviklik Kılavuzu Basın Bülteni
İndir (DOCX)


Doğru Çeviklik Kılavuzu Ön Kapak
İndir


Doğru Çeviklik Kılavuzu Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın