Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında Gıda Sanayisinin 99 Yılı

Necdet Buzbaş Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında Gıda Sanayisinin 99 Yılı kitabında, Cumhuriyet’in Osmanlı’dan devraldığı mirastan yüzüncü yılına kadar geçen bir asırlık döneme kadar gıda sanayisinin gelişimini kronolojik sıraya göre ele alıyor. Cumhuriyet’in kuruluşundan bugüne kadar geçen 99 yıllık süreçte gıda sanayisinin aktörlerini ve faaliyetlerini ortaya koymaya, yaşananları neden sonuç-ilişkileri, etkileri, önemleri bağlamında sunmaya ve durum değerlendirmesi yaparak gıda sanayisinin fotoğrafını çekiyor.

Türk gıda sanayisindeki büyük resmi ortaya çıkaran bu çalışma, başarı hikâyelerini, sektöre adını yazdıran girişimcileri, girişimlerden günümüzde de sürdürülebilir olanları, küreselleşme ile artan çeşitliliği ve zenginliği ve salgın yıllarında gösterilen performansı gözler önüne sererek gıda sanayisinin vazgeçilmezliğini vurguluyor.

Bu kitap, Cumhuriyet’e çok şey borçlu olan Türk gıda sanayisinin görkemli hikâyesi…

 

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786256415690
 • Tür: İnceleme & Araştırma
 • Liste Fiyatı: 249.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 356
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: -
 • Boyutlar: 13.5 x 21
 • Basım Tarihi: Ekim 2023
 • Editör: Ebru Deniz
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Necdet Buzbaş

Necdet Buzbaş, memur bir babanın ve ev kadını bir annenin çocuğu olarak Nisan 1948’de Samsun’da dünyaya geldi.

İlkokul öncesi çocukluğu Samsun’da geçti. Babasının memuriyeti nedeniyle ilkokula Ayancık’ta (Sinop) başladı ise de Merzifon İstiklal İlkokulu’nda (Amasya) bitirdi. Takiben Samsun Namık Kemal Ortaokulu ve Samsun 19 Mayıs Lisesi mezuniyetleri sıraya girdi. İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’nden 1970 yılında Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu.

Askerliğini yedek subay olarak Malatya’da yaptı. İş hayatına Samsun’da Adeka İlaç Sanayii’nde başladı. 1975 yılında evlilik nedeniyle İstanbullu oldu ve Ülker Gıda Sanayi A.Ş.’de göreve başladı. Ülker Gıda Sanayi A.Ş.’de 40 yıllık çalışma hayatını Şubat 2015’te emekliye ayrılarak sona erdirdi.

2004 yılında başladığı Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Kasım 2022’de Onursal Başkanlık ile noktaladı. İki dönem İstanbul Sanayi Odası Meclis Üyeliği, çeşitli meslek kuruluşları ve üniversite danışma kurulları gibi birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllü görevlerde bulundu. Halen Gıda Güvenliği Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gıda Sektör Meclisi Başkanlığı görevlerini yürütüyor.

 

Kapaklar & Bültenler

Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında Gıda Sanayisinin 99 Yılı Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında Gıda Sanayisinin 99 Yılı Ön Kapak
İndir


Cumhuriyet’in Yüzüncü Yılında Gıda Sanayisinin 99 Yılı Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın