Bırakın Çocuklar Oyun Oynasın

Standartlaştırılmış testlere odaklı bir eğitim, çocuklarımızı gerçekten geleceğe hazırlayabiliyor mu?
Eğitimde teknoloji kullanımı gerçekten iddia edildiği kadar faydalı mı yoksa çizgiyi aşmaya mı başladık?
Çocuklarımızı hiçbir riskle karşı karşıya getirmeden yetiştirerek onlara gerçekten iyilik mi yapıyoruz?
Oyun, neden çocukluğun bu kadar ayrılmaz bir parçasıdır? Çocuklara ne kazandırır?
Son yıllarda çocuklarda artış gösteren zihinsel bozuklukların eğitim sistemiyle bir ilgisi olabilir mi?

Bu gibi sorular aklınızı kurcalıyorsa Pasi Sahlberg ve William Doyle size saygın kurumların, akademisyenlerin, eğitimcilerin ve çocukların desteklediği cevaplar sunmaya hazır.

Uzman görüşleri, akademik çalışmalar ve söyleşilerle desteklenen bu kitap, küresel ölçekte eğitim sistemlerine kapsamlı bir bakış sağlarken aynı zamanda çocukluğu ve çocukların oyun oynama hakkını savunuyor.

Daha sağlıklı, daha mutlu, daha başarılı ve daha eğitimli çocuklar yetiştirmek mi istiyorsunuz? O halde bırakın çocuklar oyun oynasın.

Kitap Detayları
 • ISBN: 9786057950987
 • Tür: Aile & Çocuk
 • Liste Fiyatı: 110.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 416
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: Türkçe
 • Orjinal Adı: Bırakın Çocuklar Oyun Oynasın
 • Boyutlar: 13,5x21
 • Basım Tarihi: Aralık 2020
 • Editör: -
 • Çevirmen: -
Yazar Hakkında

Pasi Sahlberg

Pasi Sahlberg dünyaca ünlü bir eğitimci, yazar, hatip ve bilgin; eğitimde reform konusunda dünyanın en saygın otoritelerinden biridir. Pasi eğitmenlik, Helsinki’deki Finlandiya Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda üst düzey yöneticilik, Washington DC’deki Dünya Bankası’nda kıdemli eğitim uzmanlığı ve Harvard Üniversitesi’nde misafir profesörlük yaptı. 2016 yılında çocuk eğitimi, yaratıcılık ve oyun hakkı gibi konularda yaptığı çalışmalar nedeniyle Lego Ödülü’ne layık görüldü. Halen Avustralya Sidney New South Wales Üniversitesi Gonski Eğitim Fakültesi’nde eğitim politikası profesörüdür.

William Doyle

New York Times en çok satanlar listesine girmiş bir yazar ve televizyon yapımcısıdır. 2015’ten bu yana Fulbright Burslu öğretim üyesi olarak Doğu Finlandiya Üniversitesi’nde medya ve eğitim üzerine dersler vermekte; UNICEF, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) ve Dünya Ekonomik Forumu tarafından dünyanın bir numaralı çocuk eğitim sistemi kabul edilen sistemin mimarı  Finlandiya Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nda danışman olarak görev yapmaktadır.

William karısı ve New York devlet okuluna, yılın bir bölümündeyse Finlandiya'da eğitim aşamasındaki öğretmenlerin çalıştığı bir “laboratuvar” okuluna  giden 11 yaşındaki oğluyla New York’ta yaşıyor.

Kapaklar & Bültenler

Bırakın Çocuklar Oyun Oynasın Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


Bırakın Çocuklar Oyun Oynasın Ön Kapak
İndir


Bırakın Çocuklar Oyun Oynasın Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın