100 Kimyasal Efsane: Yanlış Kavramlar, Yanlış Anlaşılmalar, Açıklamalar

100 Kimyasal Efsane, kimyayla ilgili yaygın olarak bilinen ama genelde doğru olmayan yanlış kavramlar ve yanlış anlamaları ele alıyor. Dünyanın her köşesinde doğru kabul edilmiş yanılgılar ve kulaktan kulağa yayılmış şehir efsanelerini inceleyip kaynaklarını ve neden yanlış olduklarını açıklıyor.

Gıdalar, ilaçlar, doğal afetler, çevre sorunları, kimyasal maddeler gibi çok fazla konu hakkındaki çeşitli mitlerin incelendiği bu kitap, popüler kültür, edebiyat, filmler ve tarihle ilgili göndermelerle eğlenceli hale getirilmesinin yanı sıra, konuların anlaşılmasını kolaylaştırmak için çizimler ve örnek görsellerle de desteklenmiştir.

 

Kitap Detayları
 • ISBN: 9789759407629
 • Tür: Sağlık/Beslenme, Kimya
 • Liste Fiyatı: 249.00 ₺
 • Sayfa Sayısı: 584
 • Baskı Sayısı: 1. Baskı
 • Orjinal Dil: İngilizce
 • Orjinal Adı: Száz Kémiai Mítosz. Tévhitek, Félreértések, Magyarázatok, Akadémiai Kiadó
 • Boyutlar: 20 x 25
 • Basım Tarihi: 29 Mayıs 2023
 • Editör: Selin Saraçoğlu Bayraklı
 • Çevirmen: Ahmet Aydın
Yazar Hakkında

Lajos Kovács

LajKovács: Dr. Kovacs tıp doktorudur ve London University, London School of Hygiene and Tropical Medicine’den Sağlık Hizmetleri Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Ayrıca kamu yönetimi alanında yüksek lisans diplomasına sahiptir.

Uluslararası halk sağlığı okullarında eğitimler vermiş, uluslararası sağlık sistemleri araştırmalarına katılmış, küresel sağlık konularında makaleler yayımlamış ve uluslararası sağlık konferanslarında konuşmalar yapmıştır.

Dezső Csupor

Dezső Csupor: 19 Şubat 1979’da Marosvásárhelyen’de doğmuştur. 1997 yılında Szent-Györgyi Albert Eczacılık Fakültesi’ne kabul edilmiştir. Burada eczacılığın yanı sıra Macarca-İngilizce çeviri eğitimi de almış ve tıbbi çeviri alanında uzmanlaşmıştır. Doktorasını 2007 yılında tamamlamıştır. Ana araştırma alanı bitkilerin etken maddelerinin etkinliğinin araştırılmasıdır. Evlidir, üç çocuğu vardır.

Gábor Lente

Gábor Lente: 6 Aralık 1973’te Macaristan’ın Debrecen şehrinde dünyaya gelmiştir. 1997 yılında kimya diplomasını almış, ayrıca İngilizce-Macarca kimya çevirisi alanında uzmanlaşmıştır. Üniversitede genel kimya ve fiziksel kimya dersleri vermektedir.

Tamás Gunda

Tamás Gunda: 1972 yılında yüksek lisansını, 1976’de doktorasını tamamlamıştır. Debrecen Üniversitesi Farmasötik Kimya bölümünde uzun süre çalışmıştır. Farmakoloji, antibiyotikler ve organik kimya alanlarında araştırmalar yapmıştır. Profesör Tamás Gunda 2017’de emekli olmuştur.

Kapaklar & Bültenler

100 Kimyasal Efsane: Yanlış Kavramlar, Yanlış Anlaşılmalar, Açıklamalar Tanıtım Bülteni
İndir (DOCX)


100 Kimyasal Efsane: Yanlış Kavramlar, Yanlış Anlaşılmalar, Açıklamalar Ön Kapak
İndir


100 Kimyasal Efsane: Yanlış Kavramlar, Yanlış Anlaşılmalar, Açıklamalar Arka Kapak
İndir

Yorum Yapın