fbpx

Murat Nehri Bulanık

80’lerin ortasında mecburi hizmet için İstanbul’dan Muş’un bir köyüne giden Doktor Rutkay, kültürü, doğası, yaşam biçimleri tamamen farklı topluma adapte olmaya çalışır. Karın çileye dönüştüğü bölgede mahrumiyetin adı yaşamaktır! Birkaç kişilik sağlık ekibiyle köye, ilçeye hayat vermek için çabalayan doktor, kan davası peşinde yitip giden canların arkasından eli kolu bağlı, çaresiz bakar. Burada hayatta kalabilmek, hayatta tutabilmek için daha ne kadar bedel ödenmelidir?

İlk romanıyla okuyucularla buluşmaya hazırlanan Rasim Meral, tüm sağlık çalışanlarının mecburi hizmette yaşadığı zorlukları, hayatları pahasına verdikleri mücadeleyi etkileyici bir çerçevede sunuyor.

Categories: , Tag: Product ID: 2326

Description

Bu kitap, mecburi hizmet için yolu Doğu’ya düşen bir hekimin hikâyesidir… 1980’lerin ortasında Muş’un karanlık bir köyüne giden Doktor Rutkay’ın, kırıcı soğuğun ardına saklanmış kan davalarının ve cehaletin gölgesindeki hayatıdır.
Bu kitap, kan davasıyla büyüyen toplumun ellerindeki kana inat yaşatmanın ne anlama geldiğinin kanıtıdır.

Rasim Meral, okul hayatını bitirip iş hayatına atılan Rutkay gibi, doktorların, hemşirelerin ve diğer sağlık çalışanlarının geçtiği zorlu yolları Murat Nehri Bulanık’ta gerçekçi bir dille aktarıyor.

Yazar Hakkında: Prof. Dr. Rasim Meral 1960’ta İstanbul’da doğdu, 1985’te İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi ve aynı yıl zorunlu hizmetini yapmak üzere tıp doktoru olarak Muş’a gitti. Rasim Meral, sonraki yıllar tıpta uzman, doçent ve profesör olurken çeşitli bilimsel yayınlar çıkardı. Yazar şu an ÇAPA’da hekimlik görevini sürdürmektedir. Murat Nehri Bulanık yazarın ilk romanıdır.

Additional information

Author

Ad / Name

Murat Nehri Bulanık

Date of Publishing

Şubat 2019

ISBN

978-605-7950-21-5

Cover Type

Paperback

Sayfa / Pages

112

Boyut / Size

13,5x21cm

Reviews

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.