fbpx

Publications

Showing 1–50 of 142 results

 • (Turkish) Sabri Ülker Hayat Hikayesi

  (Turkish) Yazar: Hulusi Turgut


  Yokluk, zorluk, imkânsızlık; başlamak için engel midir yoksa başarı için yola çıkmaya teşvik midir?

  Sabri Ülker, hayalleri için kabullenmeyi değil, mücadeleyi seçti.

  Onun hayat hikâyesi vazgeçmemeyi, azmetmeyi ve de sabretmeyi anlatıyor.

  Türkiye’nin başarılı ve hayırsever iş insanlarından Sabri Ülker’in Ülker’den Yıldız Holding’e uzanan mücadelelerle dolu hayat hikâyesi, gençler için düzenlenerek yeniden basıldı.

  Bugün 4 milyar nüfusu aşan bir coğrafyada yaptığı ürün satışları, yurtiçi ve yurtdışında yarattığı 65 bin kişilik istihdam ile Türkiye’nin ilk küresel şirketlerinden biri olmayı başaran Yıldız Holding, Sabri Ülker’in hayat ve iş ilkelerinin izinden gitmeye devam ediyor.

  Sabri Ülker’in hayat hikâyesi sadece ailesine ve çalışanlarına değil, hayata adım atacak her gence ilham vaat ediyor.  

   “Biz, Cumhuriyet’in nimetleriyle büyüdük. Cumhuriyet sayesinde tahsil yaptık, çalıştık, ekmek paramızı kazandık, işimizi kurduk. Bunları izleyen yıllarda yatırımlar yaptık, fabrikalarımızı çoğalttık ve istihdam yarattık. Türk damak zevkinin beğenisini kazanan ürünler ürettik. Şimdi, kendi işkolumuzda elde ettiğimiz büyük başarımızın nedenini şu cümle ile özetleyebilirim: Çok çalışmak, sebat etmek ve zamana ayak uydurmak.”

  Sabri Ülker / 2000

  Read more
 • Haydi Hareket Et!

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Yarış günü geldi ama Ayşe’nin takımı büyük yarış için hâlâ hazır değil. Güçsüz görünüyorlar ve çok çabuk yoruluyorlar. Güçlenmeleri için öğretmenleri onlara çeşitli egzersizler gösteriyor. Bazı esneme hareketleri de yapıyorlar. İşte şimdi hepsi enerji dolu! Bayrak yarışını kim kazanacak bakalım?

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  Read more
 • (Kopya) (Kopya) (Kopya) (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Ahmet köpeğiyle birlikte Çamur Canavarları oyunu oynuyor. Baştan ayağa kadar çamura bulanmış. Şimdi köpüklü banyo zamanı! Çamurdan arınmak için bol köpüklü bir banyo yapıyor. Ahmet, yemek masasına oturduğunda mikropsuz bölgede olduğundan emin oluyor. Akşam uyumadan önce dişlerini de fırçalamayı unutmuyor. Güle güle gidin mikroplar, bir daha da gelmeyin!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  Read more
 • (Kopya) (Kopya) (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Mustafa’nın kardeşi zararlı maddelerin ne olduğunu bilmez ama Süper Mustafa bilir. Kardeşini evdeki zararlı maddelerden korur. Evdeki zararlı maddeler nedir? Temizlik malzemeleri, deterjanlar ve ev bitkileri. Aynı zamanda garaj ve bahçedeki çimenler gibi evin dışında kalan alanlarda da zehirli maddeler vardır. Mustafa bu zararlı maddelerden nasıl kaçınacağını bilir!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  Read more
 • (Kopya) (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Burcu çok meşgul bir kızdır. Futbol oynar ve piyano dersleri alır. Ayrıca okul ödevleri ve yapması gereken ev işleri vardır. Bazen bu işleriyle ilgili stres yaşar. Bu kadar şeyi nasıl yapabilir? Burcu’nun ailesi ona stresle baş edebilmesi için bazı yöntemler gösterir. Burcu, bu yöntemleri denediğinde stresinin azaldığını görür ve daha iyi hisseder!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  Read more
 • (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Ali yemek seçen bir çocuktur ama süpermarkete gitmeye bayılır. Bugün babasıyla birlikte öğle yemeği için yiyecek almaya gidiyorlar. Ali’nin babası ona beş besin grubunu öğrenmesi için yardım ediyor. Ali de hangi yiyeceklerin sağlıklı olduğunu keşfedip lezzetli bir atıştırmalık hazırlıyor.

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  Read more
 • (Turkish) Gözünü Dört Aç!

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Zeynep görev başında. İstersen ona Ajan Z de diyebilirsin. Her iyi ajanın yaptığı gibi Zeynep de güvenliği nasıl sağlayacağını biliyor. Kardeşine de tehlikelerden uzak durması için yardım ediyor. Hızlı arabaları dikkatlice izliyorlar. Tanımadıkları insanlardan uzak duruyorlar ve okul servisinin etrafında oyalanmıyorlar!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  Read more
 • (Turkish) Kediler ve Erkekler

  (Turkish) Yazar: Barış Soydan


  Biz erkeklerin kedilerden öğreneceği çok şey var: kibarlık, merak, düşmeyi bilmek, boyun eğmemek, gerektiğinde burnunun dikine gitmek, icabında çekip gitmek, sürüden ve sürülerden uzak durmak, tasma takılmasına direnmek, özgürlükten vazgeçmemek…

  Bu kitap kedilerle aramızdaki yoldaşlık ilişkisinin hikâyesi. Daha doğrusu hikâyeleri.

  Kadınların anlaması zor.

  Read more
 • (Turkish) Kambur Aşkın Duruşu

  (Turkish) Yazar: Mutlu Hesapçı


  Bir masada bütün insanlık toplandık ve birbirimize hikâyeler anlattık, aralarında siz de vardınız…

  Siz kim misiniz? Geçmeyen hayranlığım, yaradılışı en muhteşem varlık, insanoğlu!

  Fonda herkese iyi gelen şarkılar çalıyor… Parmak izlerimizle hayata ve birbirimize iz bırakacak hikâyeler anlatıyoruz.

  Sonra başımızı göğe kaldırıyoruz, derin bir nefes alıyoruz ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmuyor. İyi insan olmayı ve birbirimizi anlamayı seçiyoruz.

  Mutlu olarak ben, iyi insanların eşlik edeceği mutlu bir hayat diliyorum sizlere, iyi ki varsınız!

  Read more
 • (Kopya) (Kopya) (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Sun Tzu


  “Dolayısıyla, zafere ulaşmak için şu beş temel şartı kanıksamak durumundayız:

  1. Ne zaman savaşıp ne zaman savaşılmayacağını bilen kazanır.
  2. Üstün ve zayıf kuvvet faktörlerini nasıl kullanacağını bilen kazanır.
  3. Ordusunu tüm saflarda aynı ruhla hareket ettiren kazanır.
  4. Kendisi hazır olan, düşmana ise kendisini hazırlıksız gösteren kazanır.
  5. Askeri kapasiteye sahip olan ve hükümdar tarafından engellenmeyen kazanır.”

  Askeri bir deha, komutan ve filozof olan Sun Tzu’nun MÖ 6. yüzyılda yazdığı düşünülen ve birçok dile çevrilen eseri Savaş Sanatı, günümüzde bile askeri taktikler, stratejiler ve savaş üzerine yazılmış en temel çalışma olarak kabul edilir. Savaşın farklı farklı boyutlarını anlatan ve 13 bölümden oluşan eser, tarih boyunca askeri alanda çok büyük etkiler bırakmış ve komutanların en önemli kılavuzu olmuştur. Günümüzde ise Savaş Sanatı uygulanabilir örnekleri ile ekonomi, hukuk ve iş dünyasında sıklıkla başvurulan bir kaynak haline gelmiştir.

   

  D&R   İDEFİX  KİTAPYURDU  

  Read more
 • Kendine Ait Bir Oda

  (Turkish) Yazar: Virginia Woolf


  Ve kadınlar sadece son iki yüzyıldır değil, zamanın başlangıcından beri fakir olmuşlardır. Kadınlar, Atinalı kölelerin oğullarının sahip olduğu düşünsel özgürlükten bile daha azına sahiplerdir. O halde kadınların, şiir yazmak için bir köpeğin şansı kadar bile şansları yoktur. İşte tam da bu yüzden paraya ve kişinin kendine ait bir odası olması gerektiği konusuna bu kadar vurgu yaptım.

  Virginia Woolf, feminist düşüncenin en önemli eserlerinden biri olan Kendine Ait Bir Oda’da yüzyıllar boyu devam eden “kadın ve edebiyat” tartışmasını ele alıyor ve yüzyıllardır süregelen erkek egemen toplum yapısının edebiyata nasıl yansıdığını tarihten alıntılar yaparak açıklıyor. Kadınların neden tam anlamıyla özgürleşemediğini, cinsiyetler arasındaki bazı sorunların neden bir türlü çözülemediğini, neden Shakespeare gibi dâhi bir kadın olmadığını kadınların bakış açısıyla yanıtlıyor ve kadınlara sesleniyor: “Erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”

  Read more
 • (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Sabahattin Ali


  “Fakat şu muhakkak ki bugün olduğum gibi olmak da istemiyorum. Büsbütün başka bir hayat, daha az gülünç ve daha çok manalı bir hayat istiyorum. Belki bunu arayıp bulmak da mümkün… Fakat içimde öyle bir şeytan var ki… Bana her zaman istediğimden büsbütün başka şeyler yaptırıyor. Onun elinden kurtulmaya çalışmak boş… Yalnız ben değil, hepimiz onun elinde bir oyuncağız… Senin dünyaya hâkimiyet planların bile eminim ki onun mahsulü…”

   

  D&R  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Stefan Zweig


  Yaptıklarımın ne kadar saçma ve mantıksız olduğunu biliyordum ama kendime söz geçiremiyor, kendimi anlayamıyordum. Yalnızca hedefime odaklanmıştım… Ama bir saniye… belki her şeye rağmen size açıklayabilirim… Amok’un ne olduğunu biliyor musunuz?

  Amok? Yanılmıyorsam Malezyalılarda bir tür sarhoşluk, değil mi?

  Amok Koşucusu, prensipleri ve aşkı arasında gidip gelen bir insanın deliliğe sürüklenişinin öyküsüdür. Başına gelen birtakım talihsizliklerden dolayı maddi sıkıntılar yaşayan bir doktor, çareyi Hollanda’nın sömürgelerinden birine göreve gitmekte bulur. Son derece sıradan olan hayatı, bir kadının yardım talebini geri çevirmesiyle birlikte adeta bir kâbusa dönüşür. Bu kadını bulup ona yardım eli uzatmak doktorda bir takıntı haline dönüşür ve onu bir depresyona sürükler.

   

  KİTAPYURDU  İDEFİX  D&R  

  Read more
 • Frozen II – An Enchanted Adventure

  (Turkish) Yazar: Emily Stead


  Anna ve Elsa korkusuz arkadaşları Kristoff, Sven ve kucaklaşmayı çok seven kardan adam Olaf ile geri döndü.

  Favori karakterlerin hakkında her şeyi öğren, sonra onlar içlerindeki güçleri keşfederken sen de Erindel’in dışına, kuzeye yolculuk et ve kaderlerinde nelerin yazılı olduğunu gör.

  Daha da iyisi, kitap dijital olarak geliştirildi. Sayfaları uygulama aracılığıyla taradığında harika özelliklerin kilidini açacaksın.

  Read more
 • (Turkish) Olağanüstü Bir Gece

  (Turkish) Yazar: Stefan Zweig


  Bu olağanüstü gecenin tesadüfen karşıma çıkardıkları, hapsolmuş ruhumun serbest bırakılması, geçmişi­min en karanlık taraflarının, en gizli duygularımın şimdi birer birer önüme çıkmaları oldukça şaşırtıcıydı.

  1914 yılının sonbaharında Rava-Ruska’da bir çatışma sonucu hayatını kaybeden Avusturyalı Baron Friedrich Michael von R.’nin masasında bulunan mühürlenmiş paketin, akrabaları tarafından Stefan Zweig’a teslim edilmesi sonucu doğmuştur Olağanüstü Bir Gece. Hayatta istediği her şeye sahip olan bir insanın olağanüstü bir gecede yaşadıklarından sonra benliğinin nasıl değiştiğini ve ruhsal aydınlanmaya nasıl eriştiğini psikolojik tahlillerle dile getiriyor bu muhteşem eserinde Zweig.

   

  D&R   KİTAPYURDU  İDEFİX   N11  AMAZON

  Read more
 • D

  (Turkish) Yazar: Franz Kafka


  “Gregor devamlı sıra dışı bir şey olmadığını, aksine sadece bir iki mobilyanın yerinin değiştiğini söylese de kısa süre sonra kendi kendine itiraf ettiği üzere kadınların ileri geri gitmeleri, birbirlerine seslenmeleri, mobilyaların döşemenin üzerinde çıkardığı cızırdama sesi adeta her yönden yaklaşan büyük bir kargaşa gibi bir his yaratıyordu ve bu yüzden Gregor başını ve bacaklarını çekebildiği kadar çekip gövdesini döşemeye bastırdığında bütün bunlara katlanamayacağını düşündü.”

  Franz Kafka’nın etkileyici dili sayesinde günümüzde bile en çok ses getiren eserlerden biri olan Dönüşüm, huzursuz rüyalar gördüğü bir gecenin sonunda uyandığında kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa’nın öyküsüdür.

  Bir pazarlamacı olan Gregor, o güne kadar ailesinin geçimini sağlamak ve borçlarını ödemek için canla başla çalışır. Fakat böceğe dönüşmesiyle birlikte aile fertlerine ve diğer tüm insanlara karşı yabancılaşma süreci başlar. Yaşadığı başkalaşım onun ötekileştirilmesine neden olur.

   

  İDEFİX   KİTAPYURDU  D&R   N11  AMAZON

  Read more
 • (Turkish) Kuyucaklı Yusuf

  (Turkish) Yazar: Sabahattin Ali


  “İki eliyle arkasındaki ağacın kabuklarına sarıldı. Parmakları soğuk yarıkların arasına girdi. Elini hemen geri çekti ve göğsüne götürdü. Göğsünün içinde, bu asırlık ağacın kabuğu gibi, yarık­lar bulunduğunu sandı ve gırtlağına kadar bir ateşin çıktığını hissetti. Aman Yarabbi, ne kadar yalnızdı…”

   

  İDEFİX  KİTAPYURDU   D&R  AMAZON

  Read more
 • (Turkish) Kürk Mantolu Madonna

  (Turkish) Yazar: Sabahattin Ali


  “Hayatımda hiç bu kadar mesut olduğumu, içimin bu kadar genişlediğini hatırlamıyordum. Bir insanın diğer bir insanı, hemen hemen hiçbir şey yapmadan, bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu? Ahbapça bir selam ve temiz bir gülüş…”

   

  İDEFİX  KİTAPYURDU   D&R  AMAZON

  Read more
 • (Turkish) E-CRM – Elektronik Ortamda Müşteri İlişkileri Yönetimi

  (Turkish) Dr. Esma DURUKAL – Doç. Dr. Ece ARMAĞAN


  “Pazarlama, dijital ekonomide müşterinin değişen yollarına uyum sağlamalıdır. Bu bağlamda, 21. yüzyılın en önemli uygulamalarından e-CRM, giderek artan rekabet ortamında günümüz işletmelerini müşteri ilişkileri yönetim sürecini elektronik ortamda gerçekleştirme yoluna sürüklemiştir. Akademisyenlere, kendini geliştirmek isteyen üniversite öğrencilerine, günümüz rekabet ortamında yenilikçi bir anlayış benimseyen işletmelere, güncel pazarlama trendlerini anlamak isteyen herkese faydalı olacak bir kaynak kitap.”

  Prof. Dr. Yavuz Odabaşı

   

  İDEFİX  KİTAPYURDU  D&R  N11   AMAZON

   

   

  Read more
 • Strange Science and Explosive Experiments

  Science experiments don’t have to be limited to the classroom or laboratory. With this engaging series, readers learn to conduct fun and relevant experiments that can be done at home. Each book offers a detailed exploration of exciting, gruesome, and bizarre scientific phenomena. Stimulating and unique subject matter appeals to readers who aren’t typically drawn to scientific material. Creative language and colourful images draw readers in, while exciting activities aid in their understanding of key scientific concepts.
  • Innovative page design helps ensure subject matter is highly accessible
  • Engaging language and vibrant images appeal to readers of many levels
  • Experiments reinforce understanding of important concepts  
  Read more
 • What the Ladybird Heard – Series

  The ladybird said never a word.
  But the ladybird saw,
  And the ladybird heard . . .

  Hefty Hugh and Lanky Len are two crafty robbers with a cunning plan to steal the farmer’s fine prize cow. But little do they know that the tiniest, quietest creature of all has overhead their plot, and she has a plan of her own . . .

  What the Ladybird Heard is a fantastically funny story from the stellar picture book partnership of Julia Donaldson and Lydia Monks. With brilliant rhyming verse, bright distinctive illustrations and glitter on every page, this much-loved modern classic is perfect for reading aloud.

  Enjoy more stories from Julia Donaldson and Lydia Monks: Sharing a Shell, The Princess and the Wizard, The Rhyming Rabbit, The Singing Mermaid, Sugarlump and the Unicorn, Princess Mirror-Belle and the Dragon Pox, What the Ladybird Heard Next and What the Ladybird Heard on Holiday.
  Read more
 • Muffin is Looking for Rabbit

  Muffin wants to play a game with Bunny.
  But … where is he?
  Muffin goes looking in the living room,
  in her bedroom, in the laundry room,
  but he is nowhere to be found.
  Have you seen Bunny?

   A cheerful story about friendship and playing hide-and-seek together. For seeking champions ages 3 years and up.

  Read more
 • Lila The Reading Mouse

  Lila is a very intelligent mouse. She lives in a book case and she devours one story after the other. One day she notices her eyes aren’t as good as they used to be. Lila goes and tries to find glasses and she finds a pair … on the nose of Anatole, a very lazy cat.

  A warm story about a very special friendship and about the pleasure of reading aloud. For reading aloud mice and cats that devour stories aged 3 and up.

  Read more
 • Hopeless Heroes Series

  * Part of a 10 book series * An excellent learning tool for Greek mythology * Entertaining illustrations to encourage reluctant readers * Includes a leading boy and girl across the stories to appeal to all children

  • Here Come Hercules! (1st Book)
  • Hera’s Terrible Trap (2nd Book)
  • Arachne’s Golden Gloves! (3rd Book)
  • Problems with Pythagoras! (4th Book)
  • Apollo’s Mystic Message! (5th Book)
  • Jason’s Wild Winds! (6th Book)
  • Circe’s Beastly Feast! (7th Book)
  • Odysseus’ Trojan Trick! (8th Book)
  Read more
 • The Greats Series

  Which brilliant men and women have made ground-breaking scientific discoveries over the centuries? This series tracks the great scientific minds from all over the world – from the earliest geniuses who lived thousands of years ago, to modern scientists who are advancing knowledge way beyond our universe.

  Read more
 • Ceri & Deri

  The Ceri & Deri series follows the adventures of its titular characters, a dog and cat duo who love undertaking new projects and activities. With an educational dimension, these stories will help children grasp concepts such as time, counting and sharing, while their fun and varied cast of animal characters, bright and vivid art style and endlessly imaginative scenarios make them an original and engaging choice for young readers. A fresh and original series of illustrated children’s stories by exciting new illustrator Max Low. – Max’s vibrant art style brings each adventure vividly to life, giving the characters and series a distinctive visual identity. With an educational dimension, the series can help young children with concepts such as time, counting and sharing through its fun and engaging storytelling.

  Read more
 • Fun Activity Book The Little Prince

  (Turkish) Our Activity Book range is an exciting new set of interactive titles for children based on internationally popular stories and fun themes like the farm. Children will enjoy the colouring and various games, puzzles and quizzes while learning more about favourite tales and popular subjects.

  Read more
 • The Little Prince

  Le Petit Prince was first published in France in 1943, as a novella written by the French aristocrat, writer, poet and pioneering aviator Antoine de Saint-Exupéry (1900–44). Translated into many languages it remains one of the great best sellers of all time. The publisher’s expert colourist has reworked the illustrations to provide a more vibrant and contemporary appearance to the book. Likewise the publisher’s translation department has carefully considered the original French text and rerendered it into concise modern English while maintaining the flavour of the original text. This is a newly presented edition of The Little Prince with all the original illustrations newly coloured and the text translated into English.

  Read more
 • Fun Activity Book Alice

  Our Activity Book range is an exciting new set of interactive titles for children based on internationally popular stories and fun themes like the farm. Children will enjoy the colouring and various games, puzzles and quizzes while learning more about favourite tales and popular subjects.

  Read more
 • Alice in Wonderland

  The humour and fascination of Alice in both the Wonderland and Looking Glass tales appeals to every age group at a different level and never fails to draw in the reader into Lewis Carroll’s amazingly imaginative and thought-provoking world. Lewis Carroll (his real name was Charles Lutwidge Dodgson) based Alice’s character on a real-life little girl named Alice Liddell and soon everyone was drawn into her upside down dream – even the Queen… After reading Alice’s Adventures in Wonderland, an enthusiastic Queen Victoria suggested that Carroll dedicate his next book to her! This tome turned out to be An Elementary Treatise on Determinants, With Their Application to Simultaneous Linear Equations and Algebraic Equations, duly dedicated and presented to the Queen! However, he was evidently allowed to keep his head!

  Read more
 • The Second Sister: A Novel

  An obsessive quest to solve the mystery of her older sister’s disappearance puts a young woman in mortal jeopardy in this taut, sophisticated novel of psychological suspense from the author of the “truly riveting” (New York TimesThe Book of You. An intoxicating cocktail of loyalty and secrets, lies and betrayal, reminiscent of Rosamund Lupton’s Sister and Kimberly McCreight’s Reconstructing Amelia.

  A decade ago, Ella Brooke’s older sister, Miranda, vanished without a trace. With every passing year, Ella has come to resemble more closely the sister she lost—the same dark hair, the same piercing blue eyes—and now she’s the same age Miranda was when she disappeared.

  Ella has never let go of her sister. She can still feel Miranda’s presence, still hear her voice. She still talks to her. What holds Ella together is her love for her sister’s ten-year-old son and her work as a self-defense expert helping victims.

  Ella is certain that Miranda was taken, and that one man is key to her disappearance: Jason Thorne. The tabloids report that a new link has been found connecting Miranda to this sadistic serial killer locked away in a psychiatric hospital. Ignoring warnings from the police and the disapproval of her parents, she seeks Thorne out. Ella will do whatever it takes to uncover the truth—no matter how dangerous…

  Read more
 • Examined Lives: From Socrates to Nietzsche

  New York Times Notable Book for 2011

  We all want to know how to live. But before the good life was reduced to ten easy steps or a prescription from the doctor, philosophers offered arresting answers to the most fundamental questions about who we are and what makes for a life worth living.

  In Examined Lives, James Miller returns to this vibrant tradition with short, lively biographies of twelve famous philosophers. Socrates spent his life examining himself and the assumptions of others. His most famous student, Plato, risked his reputation to tutor a tyrant. Diogenes carried a bright lamp in broad daylight and announced he was “looking for a man.” Aristotle’s alliance with Alexander the Great presaged Seneca’s complex role in the court of the Roman Emperor Nero. Augustine discovered God within himself. Montaigne and Descartes struggled to explore their deepest convictions in eras of murderous religious warfare. Rousseau aspired to a life of perfect virtue. Kant elaborated a new ideal of autonomy. Emerson successfully preached a gospel of self-reliance for the new American nation. And Nietzsche tried “to compose into one and bring together what is fragment and riddle and dreadful chance in man,” before he lapsed into catatonic madness.

  With a flair for paradox and rich anecdote, Examined Lives is a book that confirms the continuing relevance of philosophy today―and explores the most urgent questions about what it means to live a good life.

  Read more
 • Beyaz Zambaklar Ülkesinde

  (Turkish) Yazar: Grigory Petrov


  Genç Fin aydınlarının başında gelen Snellman ile Finlandiya’nın birkaç genç öğretmeni, din adamı ve avukatı, gençlere yönelik konuşmalarında geleceğin “yaşam mimarları”na şöyle seslenirlerdi: “Aydın olmak, efendiler gibi giyinmek ya da boyna kolalı bir yaka, kafaya şık bir şapka takmak demek değildir. Aydın olmak, halkın beyni olmak demektir. Sizler halkın aklını, iradesini, kuvvetini, halkın vicdanını uyandırmakla yükümlüsünüz. Halkın bilincini uyandırmakla… Halka, köylüye, işçiye, toplumun alt kesimlerine nasıl daha iyi yaşayabileceklerini, daha iyi bir hayata nasıl sahip olabileceklerini öğretmekle yükümlüsünüz. Onlara nasıl çalışmaları gerektiğini öğretin. Onlara yoksul olsa da sağlıklı bir yaşamı nasıl düzenleyeceklerini öğretin. Kendilerinin ve çocuklarının sağlıklarını nasıl koruyacaklarını öğretin.
  Unutmayın ki halkınızın cehaleti, edepsizliği, pervasız ayyaşlığı, hastalıkları, yoksulluğu, bunların hepsinin ayıbı ve suçu sizindir.”

   

  HEMEN ALMAK İÇİN: 

     HEPSİBURADA  KİTAPYURDU  İDEFİX  D&R  

  Read more
 • (Turkish) Postmodern Pazarlamayı Anlamak

  (Turkish) Yazar: Prof. Dr. Yavuz ODABAŞI


  Y Z ve Alfa kuşakları… Pazarlama sektörünün hedef kitlesi hızla değişiyor.

  Artık Z kuşağına ürün pazarlarken kullanılan yöntemler Alfa kuşağı için geçerli değil. Peki, teknolojisiz bir dönem geçirmeyen yeni nesil, pazarlamanın da bu çağa ayak uydurmasını istemekte haksız mı? Pazarlama dünyası bu postmodern çağı yakalamak için neler yapıyor? Hızlı, interaktif, yaratıcı, en iyisi ve samimi olmalarını bekleyen tüketiciyi kazanmak için ne tür yenilikler geliştiriyor?

  Endüstri 4.0’dan 5.0’a doğru yol alırken pazarlama sektöründe tüketiciyi anlama ve ürünü kabul ettirme yöntemlerinin değişime uğradığına hepimiz şahit oluyoruz. Artık bilinçli farkındalık, tüketici aktivizmi, estetik pazarlamanın konuşulduğu bir dönem içindeyiz. Bu nedenle her an her yerde karşınıza çıkan pazarlama hareketlerini postmodernizm ışığında anlamak ve yorumlamak gerekiyor.

  Prof. Dr. Yavuz Odabaşı’nın iş/ekonomi dergilerinde ve gazetelerde pazarlama dünyasındaki gelişmeleri kaleme aldığı çok okunan yazılarından bir araya getirilen Postmodern Pazarlamayı Anlamak, pazarlama, iş, ekonomi ve iletişim alanlarına uzaktan yakından ilgi duyan herkesin kolayca okuyacağı ve ilgileneceği bir seçki.

  Okudukça ve anladıkça da postmodern pazarlamanın dışında kalamayacakları kesin…

  HEMEN ALMAK İÇİN:

  KİTAPYURDU  İDEFİX  D&R  HEPSİBURADA  

  Read more
 • (Turkish) Peru Travması

  (Turkish) Yazar: Mehmet Mollaosmanoğlu


  Amazon Nehri murdar bir güne uyandı o sabah.
  İstanbul kalkışlı uçak Bogota’ya ulaşamadı…
  Her şey böyle başladı.Ya da her şey böyle bitti.

  Çünkü Voodoo büyülerinden Amazon şamanlarının
  ceset asma ayinlerine kadar uzanan kayıtdışı ilimleri, bildiğimiz kitaplar asla yazmadı, hiçbir okul öğretmedi ve biz kavrayışsız diplomalar aldık.

  Bu ağaç dediler, bu taş, bu da ekmek… Hepsi için birer hikâye uydurdular. Öğrendiğimizi zannederken
  unutturdular, aklımızın, şuurumuzun ve bilincimizin muhteşem uyumuna izin vermediler. Sonra ne
  oldu? İnsanlar hastalandı, insanlar savaştı, insanlar yalnızlaştı ve sonunda tümü birden bağlanmış atlar
  gibi huysuzlaştı. İnsan düştükçe doğa düştü, dünya düştü, gökyüzündeki melekler düştü.

  Ve en son o uçak düştü…

  Geride kazadan sağ kurtulmuş bir babayla ne ölüsü ne dirisi bulunan küçük kızı kaldı. Bir de Amazon yerlilerinin içinde ayavaska ayinlerine sıkışmış bir hayat…

  HEMEN ALMAK İÇİN:

  KİTAPYURDU  D&R  İDEFİX  HEPSİBURADA

  Read more
 • (Turkish) Life by Algorithms: How Roboprocesses Are Remaking Our World

  (Turkish) Computerized processes are everywhere in our society. They are the automated phone messaging systems that businesses use to screen calls; the link between student standardized test scores and public schools’ access to resources; the algorithms that regulate patient diagnoses and reimbursements to doctors. The storage, sorting, and analysis of massive amounts of information have enabled the automation of decision-making at an unprecedented level. Meanwhile, computers have offered a model of cognition that increasingly shapes our approach to the world. The proliferation of “roboprocesses” is the result, as editors Catherine Besteman and Hugh Gusterson observe in this rich and wide-ranging volume, which features contributions from a distinguished cast of scholars in anthropology, communications, international studies, and political science.

  Although automatic processes are designed to be engines of rational systems, the stories in Life by Algorithms reveal how they can in fact produce absurd, inflexible, or even dangerous outcomes. Joining the call for “algorithmic transparency,” the contributors bring exceptional sensitivity to everyday sociality into their critique to better understand how the perils of modern technology affect finance, medicine, education, housing, the workplace, food production, public space, and emotions—not as separate problems but as linked manifestations of a deeper defect in the fundamental ordering of our society.

  Read more
 • (Turkish) Aristotle’s “Art of Rhetoric”

  (Turkish) For more than two thousand years. Aristotle’s “Art of Rhetoric” has shaped thought on the theory and practice of rhetoric, the art of persuasive speech. In three sections, Aristotle discusses what rhetoric is, as well as the three kinds of rhetoric (deliberative, judicial, and epideictic), the three rhetorical modes of persuasion, and the diction, style, and necessary parts of a successful speech. Throughout, Aristotle defends rhetoric as an art and a crucial tool for deliberative politics while also recognizing its capacity to be misused by unscrupulous politicians to mislead or illegitimately persuade others.

  Here Robert C. Bartlett offers a literal, yet easily readable, new translation of Aristotle’s “Art of Rhetoric,”one that takes into account important alternatives in the manuscript and is fully annotated to explain historical, literary, and other allusions. Bartlett’s translation is also accompanied by an outline of the argument of each book; copious indexes, including subjects, proper names, and literary citations; a glossary of key terms; and a substantial interpretive essay.

  Read more
 • (Turkish) Podcasting Marketing Strategy

  (Turkish)

  Podcasting is a hugely persuasive yet under-utilized channel accessed by an affluent and influential demographic. In a crowded and noisy digital environment, it gives organizations, brand builders and marketers the unique opportunity to stand out and drive engagement with target audiences. It offers accurate and measurable levels of allegiance that can only be dreamed of on other digital channels.

  Podcasting Marketing Strategy is a complete guide to the podcast environment. It describes the importance of podcasting for businesses and explains why, uniquely, it has the highest level of consumer commitment than any other social media. Written by an award-winning author and his co-host of the global top ten iTunes podcast, The Digital Marketing Podcast, this book explains how podcasting can drive business results, advises on how to record, edit and advertise your content and provides a unique digital marketing toolkit. Supported by case studies from influential organizations around the globe, Podcasting Marketing Strategy is the definitive authority to making and publishing podcasts that deliver quantifiable results.

  Read more
 • Il mio primo libro di filosofia

  C’era una volta una strana coppia: un bambino curioso e sempre pronto a fare domande (Platone o Spallone che dir si voglia) e un vecchio saggio che insegnava con un metodo tutto suo (Socrate). Insieme vissero le straordinarie avventure contenute in questo libro. Età di lettura: da 6 anni

  Read more
 • Erba volant. Imparare l’innovazione dalle piante

  Si chiama biomimetica, ed è il metodo per studiare e imitare la natura garantendo all’uomo innovazioni efficaci e sostenibili. Così, le felci da appartamento che assorbono sostanze nocive diventano un modello per la depurazione dell’aria, mentre gli adattamenti sviluppati da alcune piante per resistere nei deserti forniscono idee per raccogliere acqua piovana e conservare vaccini senza frigorifero. In altri campi, osservare il regno vegetale può aiutare a progettare reti per lo scambio d’informazioni, a pianificare nuovi approcci al marketing, a sviluppare architetture leggere ecosostenibili, a ottenere la fotosintesi artificiale. In nove racconti-saggi che hanno per protagonista una società di consulenza molto particolare, Renato Bruni ci mostra come gli insegnamenti del regno vegetale possono venire incontro ad alcune nostre esigenze.

  Read more
 • The Quantum Spy: A Thriller

  From the best-selling author of The Director and Body of Lies comes a thrilling tale of global espionage, state-of-the-art technology, and unthinkable betrayal.

  A hyper-fast quantum computer is the digital equivalent of a nuclear bomb; whoever possesses one will be able to shred any encryption and break any code in existence. The winner of the race to build the world’s first quantum machine will attain global dominance for generations to come. The question is, who will cross the finish line first: the U.S. or China?

  In this gripping cyber thriller, the United States’ top-secret quantum research labs are compromised by a suspected Chinese informant, inciting a mole hunt of history-altering proportions. CIA officer Harris Chang leads the charge, pursuing his target from the towering cityscape of Singapore to the lush hills of the Pacific Northwest, the mountains of Mexico, and beyond. The investigation is obsessive, destructive, and―above all―uncertain. Do the leaks expose real secrets, or are they false trails meant to deceive the Chinese? The answer forces Chang to question everything he thought he knew about loyalty, morality, and the primacy of truth.

  Grounded in the real-world technological arms race, The Quantum Spy presents a sophisticated game of cat and mouse cloaked in an exhilarating and visionary thriller.

  Read more
 • (Turkish) Yağcılıkta 52 Yıl – Metin YURDAGÜL

  (Turkish) Metin Yurdagül, Henkel Turyağ’da yirmi beş yılı aşkın süreyle çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 1992’de Ülker Grubu’na katılarak Besler Yağ ve Margarin Fabrikasını kurdu. Besler Genel Müdürlüğünü takiben Ülker Grubu’nun çeşitli şirketlerinde genel müdürlük, icra kurulu üyeliği, gıda grubu başkanlığı ve yedi yıl süreyle de Grup sözcülüğü görevlerinde bulundu. Halen, gıda sektörünün güçlü derneklerinden Mutfak Ürünleri ve Margarin Sanayicileri Derneği’nin Başkanı olarak gıda endüstrisinde bilgi kirliliği ile mücadelede aktif rol alan Metin Yurdagül, Yağcılıkta 52 Yıl kitabında yöneticiliğin, pazarlamanın, iletişimin, mutlu bir aileye sahip olmanın ve insan ilişkilerinin inceliklerini anlatıyor.

  HEMEN SATIN ALMAK İÇİN:

  AMAZON  N11 İDEFİX  D&R  KİTAPYURDU

  Read more
 • In Search of Happiness

  In Search of Happiness is the first book to present a range of happiness traditions separately, allowing you to opt for the one that suits you best in terms of your temperament, values and circumstances. Of course, you can mix and match, since the six traditions presented here are far from mutually exclusive.

  Read more
 • Moon’s First Friends

  (Turkish) From high up in the sky, the Moon has spent her whole life watching Earth and hoping for someone to visit. Dinosaurs roam, pyramids are built, and boats are made, but still no one comes. Will friends ever come visit her?

  Commemorate the extraordinary Apollo 11 spaceflight mission with this heartwarming story of the Moon who just wants a friend.

  Read more
 • Seeds of Science

  (Turkish) ‘Mark Lynas is a saint’ Sunday Times

  ‘Fluent, persuasive and surely right.’ Evening Standard

  Mark Lynas was one of the original GM field wreckers. Back in the 1990s – working undercover with his colleagues in the environmental movement – he would descend on trial sites of genetically modified crops at night and hack them to pieces. Two decades later, most people around the world – from New York to China – still think that ‘GMO’ foods are bad for their health or likely to damage the environment. But Mark has changed his mind. This book explains why.

  In 2013, in a world-famous recantation speech, Mark apologised for having destroyed GM crops. He spent the subsequent years touring Africa and Asia, and working with plant scientists who are using this technology to help smallholder farmers in developing countries cope better with pests, diseases and droughts.

  This book lifts the lid on the anti-GMO craze and shows how science was left by the wayside as a wave of public hysteria swept the world. Mark takes us back to the origins of the technology and introduces the scientific pioneers who invented it. He explains what led him to question his earlier assumptions about GM food, and talks to both sides of this fractious debate to see what still motivates worldwide opposition today. In the process he asks – and answers – the killer question: how did we all get it so wrong on GMOs?

  ‘An important contribution to an issue with enormous potential for benefiting humanity.’ Stephen Pinker

  ‘I warmly recommend it.’ Philip Pullman

  Read more
 • (Turkish) Pelle und Pinguine – Kein Problem, sagt Papa Eisbär

  (Turkish) Der kleine Eisbär Pelle und das Pinguinmädchen Pinguine werden Freunde! Der Start einer humorvollen und warmherzigen Reihe, illustriert von Sabine Wilharm
  Trübsinnig liegt der kleine Eisbär Pelle in der Schneehöhle. Zu nichts hat er Lust. Das Weise Walross rät Pelles Papa, einen Singvogel aus dem Süden zu holen. Zwar kennt sich Papa Eisbär mit Vögeln nicht besonders aus, dennoch macht er sich auf den Weg. Nach Island, Afrika, ja sogar bis zum Südpol reist er und trifft dabei zahlreiche Tiere – doch ein Singvogel ist nicht dabei. Schließlich begegnet er dem Waisenmädchen Pinguine. Sie kann zwar nur fiepen, aber dass ein Pinguin nicht singen kann, ist für Pelle gar kein Problem. Was ihm gefehlt hat, war kein singender Vogel, sondern eine Freundin, mit der er spielen kann. Der Start einer humorvollen Vorlesereihe über eine ungewöhnliche Freundschaft.

  Read more
 • Das Schaf Charlotte

  Charlotte climbs trees, jumps into the river and clambers over jagged rocks that no sheep has scaled before. Sometimes she even goes for walks at night – one more thing that a proper sheep should not do. At least that’s what the old sheep think.

  Then comes the day when the shepherd twists his foot and can’t walk, not a single step. Someone has to go down to the valley to get help – across the river and the jagged rocks, in pitch-black darkness. Charly, the old sheepdog, can’t manage it. Can Charlotte come to the rescue?

  Read more
 • (Turkish) Around the World in 80 Trains: A 45,000-Mile Adventure

  (Turkish) ‘Monisha Rajesh has chosen one of the best ways of seeing the world. Never too fast, never too slow, her journey does what trains do best. Getting to the heart of things. Prepare for a very fine ride’ Michael Palin

   

  When Monisha Rajesh announced plans to circumnavigate the globe in eighty train journeys, she was met with wide-eyed disbelief. But it wasn’t long before she was carefully plotting a route that would cover 45,000 miles – almost twice the circumference of the earth – coasting along the world’s most remarkable railways; from the cloud-skimming heights of Tibet’s Qinghai railway to silk-sheeted splendour on the Venice Simplon-Orient-Express.

  Packing up her rucksack – and her fiancé, Jem – Monisha embarks on an unforgettable adventure that will take her from London’s St Pancras station to the vast expanses of Russia and Mongolia, North Korea, Canada, Kazakhstan, and beyond. The ensuing journey is one of constant movement and mayhem, as the pair strike up friendships and swap stories with the hilarious, irksome and ultimately endearing travellers they meet on board, all while taking in some of the earth’s most breathtaking views.

  From the author of Around India in 80 Trains comes another witty and irreverent look at the world and a celebration of the glory of train travel. Rajesh offers a wonderfully vivid account of life, history and culture in a book that will make you laugh out loud – and reflect on what it means to be a global citizen – as you whirl around the world in its pages.

  Read more
 • yöneticilik ve liderlik arasındaki farklar nelerdir?

  Yöneticilikten Liderliğe – İş Hayatında Zirveye Ulaşma Taktikleri

  Yöneticilik ve liderlik arasındaki en büyük fark nedir?
  Yöneticilik, ekibine yapması gereken işleri söylemek ve o işleri üst yönetime sunmak ya da toplantılarda alınan kararları gerektiğinde ilgili departmanlarla birlikte çözmekten mi ibarettir?

  Yoksa olaylara 360 derece bakabilme becerisiyle tüm kanalları iyi yönetebilmek ve liderlik yolunda ilerlemek mi?
  Yöneticilikten Liderliğe para, pozisyon ve güç hırsından uzaklaşıp önce kendinizi sonra çevrenizi geliştirmeyi öğreneceğiniz, sadece işinizi değil üstünüzü, ekibinizi ve çevrenizi yönetebileceğiniz bir gelişim haritası sunuyor.
  Liderliğe uzanan biraz riskli, belki ucu sivri ama öğrenmek ve öğretmekle dolu bu yolda yöneticinin nasıl iyi bir lider olabileceğini göreceksiniz.

  RJ Reynolds, Frito Lay, Turkcell, Arnavut GSM operatörü ALBtelecom, Samsung Electronics Türkiye, Paco Underhill’de uzun yıllar yöneticilik yapan ve günümüzde de şirketlerde ve konferanslarda liderlik eğitimi veren Dr. Melik Karabıyıkoğlu’nun bilimsel bilgiyi kendi tecrübeleriyle harmanlayıp ortaya çıkardığı bu kaynak, tüm yöneticilerin başucu kitabı olmayı hak ediyor.

  Read more
 • (Turkish) Using Artificial Intelligence in Marketing: How to Harness AI and Maintain the Competitive Edge

  (Turkish) Artificial intelligence (AI) marketing is paving the way for the future of marketing and business transformation, yet many organizations struggle to know exactly how and where to integrate it. With AI forecasted to boost global GDP by 14% by 2030, an efficient and sustainable AI marketing strategy is now essential to avoid losing the competitive edge. Using Artificial Intelligence in Marketing provides the definitive, practical framework needed for marketers to identify, apply and embrace the opportunity to maximize the results and business advancement that AI can bring.

  Streamlining efficiencies into every business practice, AI automates simpler, repetitive tasks with unrivalled accuracy, allowing sales and marketing teams to return their attention to where human interaction is most valuable: strategy, creativity and personal connection. Using Artificial Intelligence in Marketing outlines key marketing benefits such as accurate market research samples, immediate big data insights and brand-safe content creation, right through to the on-demand customer service that is now expected 24/7. It also explores the inevitable myths, concerns and ethical questions that can arise from the large-scale adoption of AI. This book is an essential read for every 21st century marketer.

  Read more