fbpx

Novels

Showing all 17 results

 • (Kopya) (Kopya) (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Sun Tzu


  “Dolayısıyla, zafere ulaşmak için şu beş temel şartı kanıksamak durumundayız:

  1. Ne zaman savaşıp ne zaman savaşılmayacağını bilen kazanır.
  2. Üstün ve zayıf kuvvet faktörlerini nasıl kullanacağını bilen kazanır.
  3. Ordusunu tüm saflarda aynı ruhla hareket ettiren kazanır.
  4. Kendisi hazır olan, düşmana ise kendisini hazırlıksız gösteren kazanır.
  5. Askeri kapasiteye sahip olan ve hükümdar tarafından engellenmeyen kazanır.”

  Askeri bir deha, komutan ve filozof olan Sun Tzu’nun MÖ 6. yüzyılda yazdığı düşünülen ve birçok dile çevrilen eseri Savaş Sanatı, günümüzde bile askeri taktikler, stratejiler ve savaş üzerine yazılmış en temel çalışma olarak kabul edilir. Savaşın farklı farklı boyutlarını anlatan ve 13 bölümden oluşan eser, tarih boyunca askeri alanda çok büyük etkiler bırakmış ve komutanların en önemli kılavuzu olmuştur. Günümüzde ise Savaş Sanatı uygulanabilir örnekleri ile ekonomi, hukuk ve iş dünyasında sıklıkla başvurulan bir kaynak haline gelmiştir.

   

  D&R   İDEFİX  KİTAPYURDU  

  Read more
 • Kendine Ait Bir Oda

  (Turkish) Yazar: Virginia Woolf


  Ve kadınlar sadece son iki yüzyıldır değil, zamanın başlangıcından beri fakir olmuşlardır. Kadınlar, Atinalı kölelerin oğullarının sahip olduğu düşünsel özgürlükten bile daha azına sahiplerdir. O halde kadınların, şiir yazmak için bir köpeğin şansı kadar bile şansları yoktur. İşte tam da bu yüzden paraya ve kişinin kendine ait bir odası olması gerektiği konusuna bu kadar vurgu yaptım.

  Virginia Woolf, feminist düşüncenin en önemli eserlerinden biri olan Kendine Ait Bir Oda’da yüzyıllar boyu devam eden “kadın ve edebiyat” tartışmasını ele alıyor ve yüzyıllardır süregelen erkek egemen toplum yapısının edebiyata nasıl yansıdığını tarihten alıntılar yaparak açıklıyor. Kadınların neden tam anlamıyla özgürleşemediğini, cinsiyetler arasındaki bazı sorunların neden bir türlü çözülemediğini, neden Shakespeare gibi dâhi bir kadın olmadığını kadınların bakış açısıyla yanıtlıyor ve kadınlara sesleniyor: “Erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”

   

  D&R  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Sabahattin Ali


  “Fakat şu muhakkak ki bugün olduğum gibi olmak da istemiyorum. Büsbütün başka bir hayat, daha az gülünç ve daha çok manalı bir hayat istiyorum. Belki bunu arayıp bulmak da mümkün… Fakat içimde öyle bir şeytan var ki… Bana her zaman istediğimden büsbütün başka şeyler yaptırıyor. Onun elinden kurtulmaya çalışmak boş… Yalnız ben değil, hepimiz onun elinde bir oyuncağız… Senin dünyaya hâkimiyet planların bile eminim ki onun mahsulü…”

   

  D&R  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Stefan Zweig


  Yaptıklarımın ne kadar saçma ve mantıksız olduğunu biliyordum ama kendime söz geçiremiyor, kendimi anlayamıyordum. Yalnızca hedefime odaklanmıştım… Ama bir saniye… belki her şeye rağmen size açıklayabilirim… Amok’un ne olduğunu biliyor musunuz?

  Amok? Yanılmıyorsam Malezyalılarda bir tür sarhoşluk, değil mi?

  Amok Koşucusu, prensipleri ve aşkı arasında gidip gelen bir insanın deliliğe sürüklenişinin öyküsüdür. Başına gelen birtakım talihsizliklerden dolayı maddi sıkıntılar yaşayan bir doktor, çareyi Hollanda’nın sömürgelerinden birine göreve gitmekte bulur. Son derece sıradan olan hayatı, bir kadının yardım talebini geri çevirmesiyle birlikte adeta bir kâbusa dönüşür. Bu kadını bulup ona yardım eli uzatmak doktorda bir takıntı haline dönüşür ve onu bir depresyona sürükler.

   

  KİTAPYURDU  İDEFİX  D&R  

  Read more
 • (Turkish) Olağanüstü Bir Gece

  (Turkish) Yazar: Stefan Zweig


  Bu olağanüstü gecenin tesadüfen karşıma çıkardıkları, hapsolmuş ruhumun serbest bırakılması, geçmişi­min en karanlık taraflarının, en gizli duygularımın şimdi birer birer önüme çıkmaları oldukça şaşırtıcıydı.

  1914 yılının sonbaharında Rava-Ruska’da bir çatışma sonucu hayatını kaybeden Avusturyalı Baron Friedrich Michael von R.’nin masasında bulunan mühürlenmiş paketin, akrabaları tarafından Stefan Zweig’a teslim edilmesi sonucu doğmuştur Olağanüstü Bir Gece. Hayatta istediği her şeye sahip olan bir insanın olağanüstü bir gecede yaşadıklarından sonra benliğinin nasıl değiştiğini ve ruhsal aydınlanmaya nasıl eriştiğini psikolojik tahlillerle dile getiriyor bu muhteşem eserinde Zweig.

   

  D&R   KİTAPYURDU  İDEFİX   N11  AMAZON

  Read more
 • D

  (Turkish) Yazar: Franz Kafka


  “Gregor devamlı sıra dışı bir şey olmadığını, aksine sadece bir iki mobilyanın yerinin değiştiğini söylese de kısa süre sonra kendi kendine itiraf ettiği üzere kadınların ileri geri gitmeleri, birbirlerine seslenmeleri, mobilyaların döşemenin üzerinde çıkardığı cızırdama sesi adeta her yönden yaklaşan büyük bir kargaşa gibi bir his yaratıyordu ve bu yüzden Gregor başını ve bacaklarını çekebildiği kadar çekip gövdesini döşemeye bastırdığında bütün bunlara katlanamayacağını düşündü.”

  Franz Kafka’nın etkileyici dili sayesinde günümüzde bile en çok ses getiren eserlerden biri olan Dönüşüm, huzursuz rüyalar gördüğü bir gecenin sonunda uyandığında kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulan Gregor Samsa’nın öyküsüdür.

  Bir pazarlamacı olan Gregor, o güne kadar ailesinin geçimini sağlamak ve borçlarını ödemek için canla başla çalışır. Fakat böceğe dönüşmesiyle birlikte aile fertlerine ve diğer tüm insanlara karşı yabancılaşma süreci başlar. Yaşadığı başkalaşım onun ötekileştirilmesine neden olur.

   

  İDEFİX   KİTAPYURDU  D&R   N11  AMAZON

  Read more
 • (Turkish) Kuyucaklı Yusuf

  (Turkish) Yazar: Sabahattin Ali


  “İki eliyle arkasındaki ağacın kabuklarına sarıldı. Parmakları soğuk yarıkların arasına girdi. Elini hemen geri çekti ve göğsüne götürdü. Göğsünün içinde, bu asırlık ağacın kabuğu gibi, yarık­lar bulunduğunu sandı ve gırtlağına kadar bir ateşin çıktığını hissetti. Aman Yarabbi, ne kadar yalnızdı…”

   

  İDEFİX  KİTAPYURDU   D&R  AMAZON

  Read more
 • (Turkish) Kürk Mantolu Madonna

  (Turkish) Yazar: Sabahattin Ali


  “Hayatımda hiç bu kadar mesut olduğumu, içimin bu kadar genişlediğini hatırlamıyordum. Bir insanın diğer bir insanı, hemen hemen hiçbir şey yapmadan, bu kadar mesut etmesi nasıl mümkün oluyordu? Ahbapça bir selam ve temiz bir gülüş…”

   

  İDEFİX  KİTAPYURDU   D&R  AMAZON

  Read more
 • Beyaz Zambaklar Ülkesinde

  (Turkish) Yazar: Grigory Petrov


  Genç Fin aydınlarının başında gelen Snellman ile Finlandiya’nın birkaç genç öğretmeni, din adamı ve avukatı, gençlere yönelik konuşmalarında geleceğin “yaşam mimarları”na şöyle seslenirlerdi: “Aydın olmak, efendiler gibi giyinmek ya da boyna kolalı bir yaka, kafaya şık bir şapka takmak demek değildir. Aydın olmak, halkın beyni olmak demektir. Sizler halkın aklını, iradesini, kuvvetini, halkın vicdanını uyandırmakla yükümlüsünüz. Halkın bilincini uyandırmakla… Halka, köylüye, işçiye, toplumun alt kesimlerine nasıl daha iyi yaşayabileceklerini, daha iyi bir hayata nasıl sahip olabileceklerini öğretmekle yükümlüsünüz. Onlara nasıl çalışmaları gerektiğini öğretin. Onlara yoksul olsa da sağlıklı bir yaşamı nasıl düzenleyeceklerini öğretin. Kendilerinin ve çocuklarının sağlıklarını nasıl koruyacaklarını öğretin.
  Unutmayın ki halkınızın cehaleti, edepsizliği, pervasız ayyaşlığı, hastalıkları, yoksulluğu, bunların hepsinin ayıbı ve suçu sizindir.”

   

  HEMEN ALMAK İÇİN: 

     HEPSİBURADA  KİTAPYURDU  İDEFİX  D&R  

  Read more
 • (Turkish) Peru Travması

  (Turkish) Yazar: Mehmet Mollaosmanoğlu


  Amazon Nehri murdar bir güne uyandı o sabah.
  İstanbul kalkışlı uçak Bogota’ya ulaşamadı…
  Her şey böyle başladı.Ya da her şey böyle bitti.

  Çünkü Voodoo büyülerinden Amazon şamanlarının
  ceset asma ayinlerine kadar uzanan kayıtdışı ilimleri, bildiğimiz kitaplar asla yazmadı, hiçbir okul öğretmedi ve biz kavrayışsız diplomalar aldık.

  Bu ağaç dediler, bu taş, bu da ekmek… Hepsi için birer hikâye uydurdular. Öğrendiğimizi zannederken
  unutturdular, aklımızın, şuurumuzun ve bilincimizin muhteşem uyumuna izin vermediler. Sonra ne
  oldu? İnsanlar hastalandı, insanlar savaştı, insanlar yalnızlaştı ve sonunda tümü birden bağlanmış atlar
  gibi huysuzlaştı. İnsan düştükçe doğa düştü, dünya düştü, gökyüzündeki melekler düştü.

  Ve en son o uçak düştü…

  Geride kazadan sağ kurtulmuş bir babayla ne ölüsü ne dirisi bulunan küçük kızı kaldı. Bir de Amazon yerlilerinin içinde ayavaska ayinlerine sıkışmış bir hayat…

  HEMEN ALMAK İÇİN:

  KİTAPYURDU  D&R  İDEFİX  HEPSİBURADA

  Read more
 • The Quantum Spy: A Thriller

  From the best-selling author of The Director and Body of Lies comes a thrilling tale of global espionage, state-of-the-art technology, and unthinkable betrayal.

  A hyper-fast quantum computer is the digital equivalent of a nuclear bomb; whoever possesses one will be able to shred any encryption and break any code in existence. The winner of the race to build the world’s first quantum machine will attain global dominance for generations to come. The question is, who will cross the finish line first: the U.S. or China?

  In this gripping cyber thriller, the United States’ top-secret quantum research labs are compromised by a suspected Chinese informant, inciting a mole hunt of history-altering proportions. CIA officer Harris Chang leads the charge, pursuing his target from the towering cityscape of Singapore to the lush hills of the Pacific Northwest, the mountains of Mexico, and beyond. The investigation is obsessive, destructive, and―above all―uncertain. Do the leaks expose real secrets, or are they false trails meant to deceive the Chinese? The answer forces Chang to question everything he thought he knew about loyalty, morality, and the primacy of truth.

  Grounded in the real-world technological arms race, The Quantum Spy presents a sophisticated game of cat and mouse cloaked in an exhilarating and visionary thriller.

  Read more
 • Death Notice: A Novel

  An elite police squad hunts a manipulative mastermind out to publically execute criminals the law cannot reach. A wild thriller and deadly game of cat-and-mouse from one of China’s most popular authors. For fans of Jo Nesbo, Se7en, and Hong Kong police cinema.

  The brutal murder of respected police officer Sergeant Zheng Haoming sends shock waves through Chengdu, a modern metropolis in the heart of China’s stunning Sichuan province. He had been obsessed by an unsolved, eighteen-year-old murder case until an entity calling itself Eumenides (after the Greek goddess of vengeance and retribution) releases a terrifying manifesto. Is the manifesto a sick joke, or something more sinister? Soon, the public starts nominating worthy targets for Eumenides to kill, and, two days later, Sergeant Zheng is dead.
  Eumenides’ cunning game is only getting started. The police receive a “death notice,” a chilling note announcing the killer’s next target, the crimes they have committed, and the date of their execution. The note is both a challenge and a taunt to the police. When the first victim dies in public, under their complete protection, the police are left stunned. More death notices are coming. The chase is on.
  Death Notice is an explosive, page-turning thriller filtered through a vibrant cultural lens. Zhou Haohui expertly adds an exhilarating new perspective to the twists and tropes of the genre all fans love, making for a uniquely propulsive and entertaining read.

  İdefix . Kitapyurdu . D&R . HEPSİBURADA

  Read more
 • Uncle Petros and Goldbach’s Conjecture

  Uncle Petros is a family joke – an ageing recluse in a suburb of Athens, playing chess and gardening. His young nephew soon discovers his uncle was once a celebrated mathematician who staked all on solving the problem of Goldbach’s Conjecture.

  Read more
 • Murat Nehri Bulanık

  80’lerin ortasında mecburi hizmet için İstanbul’dan Muş’un bir köyüne giden Doktor Rutkay, kültürü, doğası, yaşam biçimleri tamamen farklı topluma adapte olmaya çalışır. Karın çileye dönüştüğü bölgede mahrumiyetin adı yaşamaktır! Birkaç kişilik sağlık ekibiyle köye, ilçeye hayat vermek için çabalayan doktor, kan davası peşinde yitip giden canların arkasından eli kolu bağlı, çaresiz bakar. Burada hayatta kalabilmek, hayatta tutabilmek için daha ne kadar bedel ödenmelidir?

  İlk romanıyla okuyucularla buluşmaya hazırlanan Rasim Meral, tüm sağlık çalışanlarının mecburi hizmette yaşadığı zorlukları, hayatları pahasına verdikleri mücadeleyi etkileyici bir çerçevede sunuyor.

  Read more
 • The Dark Lake

  A tight-knit community is shocked by revelations from decades past in this “enthralling” (Associated Press) literary mystery that “will keep you racing toward the end” (Lisa Gardner).

  The lead homicide investigator in a rural town, Detective Sergeant Gemma Woodstock is deeply unnerved when a high school classmate is found strangled, her body floating in a lake. And not just any classmate, but Rosalind Ryan, whose beauty and inscrutability exerted a magnetic pull on Smithson High School, first during Rosalind’s student years and then again when she returned to teach drama.

  As much as Rosalind’s life was a mystery to Gemma when they were students together, her death presents even more of a puzzle. What made Rosalind quit her teaching job in Sydney and return to her hometown? Why did she live in a small, run-down apartment when her father was one of the town’s richest men? And despite her many admirers, did anyone in the town truly know her?

  Rosalind’s enigmas frustrate and obsess Gemma, who has her own dangerous secrets–an affair with her colleague and past tragedies that may not stay in the past. Brilliantly rendered, THE DARK LAKE has characters as compelling and mysteries as layered as the best thrillers from Gillian Flynn and Sophie

  Read more
 • Schachnovelle

  Stefan Zweig: SchachnovelleAuf einem Passagierdampfer, auf der Passage von New York nach Buenos Aires, kommt es zu einer außergewöhnlichen Konfrontation: Der amtierende Schachweltmeister Mirko Czentovic, ein derber, unsensibler Mensch, dessen Inselbegabung für Schach alleine und verloren in charakterlicher Ödnis liegt, tritt auf Veranlassung weiterer Passagiere gegen den geheimnisvollen, sensiblen Österreicher Dr. B. an. – Und dieser gewinnt mit spielerischer Leichtigkeit und Eleganz gegen den Großmeister. Doch woher hat B. seine Schachkunst? Es ist ein dunkles Geheimnis, das er in sich trägt, und das sich im Verlauf des weiteren Spiels bitter Bahn bricht.Die Schachnovelle erschien 1942, kurz vor Stefan Zweigs Tod (am 23. Februar 1942) im brasilianischen Petrópolis.

  Read more
 • The Strangest

  Michael Seidlinger has dared tackle one of the literary classics of the 20th century literature and reimagined it for the 21st: and in Albert Camus’ anti-hero Meursault, at once apathetic and violent, unable to connect with his fellow humans, Seidlinger exhumes a perfect metaphor for the Internet Generation. Zachary Weinham, anchorless in terms of morals and committed to nothing except commenting on comments and their comments etc., finds himself involved in the sinister machinations of Rios, someone he meets in a bar, and allows himself to be set up-whether out of apathy or a desire for self-destruction it’s hard to tell. A murder ensues. Shunned by his friends and associates, not sure of what he has gotten into, Zachary heads for confrontation with society-and his own moral values.

  “For a line to exist, it would first have to be crossed.”

  Read more