fbpx

Nutrition / Health

Showing all 12 results

 • Haydi Hareket Et!

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Yarış günü geldi ama Ayşe’nin takımı büyük yarış için hâlâ hazır değil. Güçsüz görünüyorlar ve çok çabuk yoruluyorlar. Güçlenmeleri için öğretmenleri onlara çeşitli egzersizler gösteriyor. Bazı esneme hareketleri de yapıyorlar. İşte şimdi hepsi enerji dolu! Bayrak yarışını kim kazanacak bakalım?

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  D&R  HEPSİBURADA  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Kopya) (Kopya) (Kopya) (Kopya)

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Ahmet köpeğiyle birlikte Çamur Canavarları oyunu oynuyor. Baştan ayağa kadar çamura bulanmış. Şimdi köpüklü banyo zamanı! Çamurdan arınmak için bol köpüklü bir banyo yapıyor. Ahmet, yemek masasına oturduğunda mikropsuz bölgede olduğundan emin oluyor. Akşam uyumadan önce dişlerini de fırçalamayı unutmuyor. Güle güle gidin mikroplar, bir daha da gelmeyin!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  D&R  HEPSİBURADA  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Turkish) Dikkat! Zehirli Olabilir

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Mustafa’nın kardeşi zararlı maddelerin ne olduğunu bilmez ama Süper Mustafa bilir. Kardeşini evdeki zararlı maddelerden korur. Evdeki zararlı maddeler nedir? Temizlik malzemeleri, deterjanlar ve ev bitkileri. Aynı zamanda garaj ve bahçedeki çimenler gibi evin dışında kalan alanlarda da zehirli maddeler vardır. Mustafa bu zararlı maddelerden nasıl kaçınacağını bilir!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  D&R  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Turkish) Sakin Ol!

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Burcu çok meşgul bir kızdır. Futbol oynar ve piyano dersleri alır. Ayrıca okul ödevleri ve yapması gereken ev işleri vardır. Bazen bu işleriyle ilgili stres yaşar. Bu kadar şeyi nasıl yapabilir? Burcu’nun ailesi ona stresle baş edebilmesi için bazı yöntemler gösterir. Burcu, bu yöntemleri denediğinde stresinin azaldığını görür ve daha iyi hisseder!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  D&R  HEPSİBURADA  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • (Turkish) Yeterli ve Dengeli Beslen!

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Ali yemek seçen bir çocuktur ama süpermarkete gitmeye bayılır. Bugün babasıyla birlikte öğle yemeği için yiyecek almaya gidiyorlar. Ali’nin babası ona beş besin grubunu öğrenmesi için yardım ediyor. Ali de hangi yiyeceklerin sağlıklı olduğunu keşfedip lezzetli bir atıştırmalık hazırlıyor.

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  D&R  HEPSİBURADA  İDEFİX  KİTAPYURDU  

  Read more
 • (Turkish) Gözünü Dört Aç!

  (Turkish) Yazar: Gina Bellisario


  Zeynep görev başında. İstersen ona Ajan Z de diyebilirsin. Her iyi ajanın yaptığı gibi Zeynep de güvenliği nasıl sağlayacağını biliyor. Kardeşine de tehlikelerden uzak durması için yardım ediyor. Hızlı arabaları dikkatlice izliyorlar. Tanımadıkları insanlardan uzak duruyorlar ve okul servisinin etrafında oyalanmıyorlar!

  Sağlıklı Yaşam Kuralları Serisi ile nasıl mutlu, sağlıklı ve güvende olacağını öğren.

  D&R  KİTAPYURDU  İDEFİX  KİTAPYURDU

  Read more
 • Kimyasaldan Gıdaya Doz ve Risk

  Çok bilinmeyenli bir denkleme dönüşen kimyasallar sağlığımızı ne derece etkiliyor? Bizi sağlığımızdan eden ama fayda da sağlayan kimyasallar hakkında bilinmeyenler çok yakında The Kitap Yayınlarında!

  Türk Toksikoloji Derneği kurucusu ve 45 yıldır toksikoloji alanında çalışan Prof. Dr. Ali Esat Karakaya, Kimyasaldan Gıdaya Doz ve Risk kitabında bir yandan kimyasalların insan sağlığı ve çevre üzerindeki zararlı etkileri konusunda farkındalığı artırmayı hedeflerken diğer yandan kimyasallardan abartılı korkunun gereksiz olduğundan bahsediyor. Kimyasalların insan sağlığına ve çevreye verdiği zararın yanı sıra, bugünkü yaşam kalitesine ulaşmamıza yaptığı katkıyı da irdelenirken, kansere neden olan kimyasallar ile kanser yapıcı etkenler de kitapta detaylı bir şekilde ele alınıyor.

  Toplumun doğru bilgiye ulaşmada zorluk çektiği bu dönemde gıdalar ve kimyasal maddeler üzerindeki asılsız yorumlara da açıklık getiren Karakaya, toplumu yediğinden, içtiğinden korkutan bilim dışı iddialara karşı TUBA, TÜBİTAK gibi bilim kuruluşlarının ve üniversitelerin bilimsel görüş oluşturmadaki yetersizliklerinden örnekler sunuyor.

  Read more
 • Die Kunst des klugen Essens: 42 verblüffende Ernährungswahrheiten

  Ob Steinzeit-Diät, vegan oder Rohkost – während ständig neue Ernährungstrends ausgerufen werden, übersehen wir die wichtigen Fragen: Warum lieben wir manche Speisen und finden andere furchtbar? Wie gelingt es uns, wirklich klüger zu essen? Dabei gibt es gesicherte Erkenntnisse aus Psychologie und Hirnforschung, die unseren Geschmack entschlüsseln und die soziale Dimension von Essen beleuchten. Melanie Mühl und Diana von Kopp klären auf, wie der Bauchumfang des Kellners unsere Bestellung beeinflusst, warum wir mit dem Rücken zum Buffet sitzen sollten, Diäten so schwierig sind und ein Milchshake die Laune hebt. Ein so unterhaltsamer wie lehrreicher Führer durch den Ernährungsdschungel.

  Read more
 • Anticancer Living: Six weeks to a new way of life

  You have cancer.

  These are perhaps the most feared three words that will ever come out of a doctor’s mouth, and more and more people are hearing them. Yet most patients (and doctors) do not realize that lifestyle changes can dramatically reduce risk, assist treatment, and improve chances of surviving and even thriving after a diagnosis. Over the course of a major study Servan-Schreiber designed with Dr Lorenzo Cohen at the MD Anderson Cancer Center, six key areas have emerged: stress management, sleep, social and emotional support, diet, exercise, and avoiding environmental toxins. Each plays a role–but it’s the synergies created by this Mix of Six that can bring about real shifts in health and well-being in as little as six weeks, significantly improving quality of life and positively supporting conventional cancer treatments.

  Dr. David Servan-Schreiber’s Anticancer introduced a revolutionary way to understand and confront cancer, changing the lives of millions around the world. He laid out the principles of integrative care that had allowed him to live many years beyond expectations for his own cancer, but readers have long requested a specific plan to implement his approach. Anticancer Living is that book.

  Read more
 • Uyuyamayanlara Öneriler

  101 Ways to Get a Good Night’s Sleep

  Do you struggle to nod off, wake up earlier than you wish or never feel sufficiently rested? Fortunately, if you are one of the millions of people who suffer from sleep deprivation or insomnia, there are many ways to improve your nocturnal habits and start to feel refreshed and human again. This book is packed with advice, tips and soothing words for those who want to

   

  İdefix  Pandora  Kitapyurdu  D&R  Hepsiburada  n11

  Read more
 • The Beauty Diet: Unlock the Five Secrets of Ageless Beauty from the Inside Out

  Internationally acclaimed nutrition and natural beauty expert David Wolfe, one of America’s foremost nutrition experts, distills the five factors that lead to exceptional, lasting beauty.

  Each year, women absorb pounds of toxins through cosmetics and beauty products. These creams, lotions, and cleansers not only work against us—dehydrating our skin, clogging our organs with harmful toxins, and disrupting our hormone balance—they keep us bound to an “idea” of beauty, instead of helping us achieve the natural, radiant version of ourselves we long to set free. True beauty does not come from a product or a procedure, it comes from the inside out.

  David Wolfe’s long-awaited, groundbreaking book reveals why a natural, toxin-free lifestyle is not only the best way to achieve lasting beauty, it is the only way. Under Wolfe’s guidance, we learn easy and effective dietary and lifestyle changes like implementing organic superfoods and superherbs, and detoxifying the liver, kidneys, lungs, and colon with special tonics and supplements. Simply put, nature’s most powerful foods are the beauty solution we have been waiting for. The strategies you’ll find in The Beauty Diet are safe, effective, and most importantly, natural ways to slow the aging process, enjoy glowing skin and shining hair, with information you can use to look and feel better instantly and long-term.

  Featuring simple, delicious recipes (beauty has never tasted so good), a three-day beauty cleanse, a one week jumpstart, and smart tips for using clay, charcoal, supplements, and more, The Beauty Diet is the ultimate resource and the healthiest, most accessible path to beauty from the inside out.

  Read more
 • The Diet Myth: The Real Science Behind What We Eat

  Why do most diets fail? Why does one person eat a certain meal and gain weight, while another eating the same meal loses pounds? Why, despite all the advice about what to eat, are we all still getting fatter?

  The answers are much more surprising – and fascinating – than we’ve been led to believe. The key to health and weight loss lies not in the latest fad diet, nor even in the simple mantra of ‘eat less, exercise more’, but in the microbes already inside us.

  Drawing on the latest science and his own pioneering research, Professor Tim Spector demystifies the common misconceptions about fat, calories, vitamins and nutrients. Only by understanding what makes our own personal microbes tick can we overcome the confusion of modern nutrition, and achieve a healthy gut and a healthy body.

  Read more