Dünyada Çok Satan Yemek kitabı “Tuz, Yağ, Asit, Isı” Türkiye’de!

Genel / 21 Ekim 2022

Dünyada Çok Satan Yemek kitabı “Tuz, Yağ, Asit, Isı” Türkiye’de!

Belgesel versiyonuyla Netflix’te yayınlanan ve New York Times’ın Çok Satanlar listesinde yer alan “Tuz, Yağ, Asit, Isı” adlı yemek kitabı, The Kitap Yayınları etiketiyle artık Türkiye’de! Samin Nosrat’ı bir anda dünyanın en bilinen şeflerinden biri haline getiren kitap, sıradan tarifler veren bir yemek kitabı olmanın ötesine geçiyor ve iyi yemek pişirmenin inceliklerini açığa çıkarıyor. 

“Tuz, Yağ, Asit, Isı: İyi Yemek Pişirmenin İncelikleri” adıyla Türkçeye çevrilen dünyaca ünlü yemek kitabının yazarı Samin Nosrat, mutfak sırlarını tüm dünyayla paylaşıyor. Mutfakta özgün dokunuşlara alan açan Nosrat, bu muhteşem eseriyle parmak ısırtacak lezzetler için içgüdülerinize güvenmenin yollunu aydınlatıyor. 

İçgüdülerinizin sizi yanıltmaması için ihtiyacınız olan tuz, yağ, asit ve ısı dengesini açıklıyor. Dünyanın her yerinde gündem olmaya devam eden kitap, ismini bu dört vazgeçilmez unsurdan alıyor.

Lezzetli Yemeklerin Sırrını Öğrenin!

Herhangi bir malzemeyle, herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda tarife ihtiyaç duymadan leziz yemekler pişirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz?

“Tuz, Yağ, Asit, Isı” kitabı boyunca Samin Nosrat, tuz, yağ, asit ve ısı arasındaki bağlantıları ve etkileşimleri ortaya çıkarıyor. Her bir bölümde temel kimyasal bilgilerin yanı sıra malzemeler ve diğer değişkenlerin pişirilen yemeğin lezzetine etkisini açıklıyor. 

Kendi sözleriyle; “bu kitap mutfakta rahat olmayı öğretmekle ilgileniyor.” Basit olmasına karşın devrim niteliğindeki yöntemi sayesinde “Tuz, Yağ, Asit, Isı”, hem mesleğinde bir dönüm noktasına hazır olan profesyonellere hem de sevdikleri için benzersiz tatlar hazırlamak isteyen amatörlere hitap ediyor. 

Değiştirilemez ölçüler ve malzemelerle verilen yemek tariflerindense, en lezzetli yemeklere giden bir yol haritası sunan kitap, tam da bu sayede tüm dünyayı etkisi altına almayı başarıyor. Sık yapılan yanlışlardan deneyimleri sonucu bulduğu püf noktalarına kadar tüm mutfak sırlarını açığa çıkaran yazar, enerjik ve samimi diliyle de eğlenceli bir okuma keyfi sunuyor. “Tuz, Yağ, Asit, Isı”, Türk mutfak tutkularının hayatını değiştirme iddiasıyla okuyucularını bekliyor.

Samin Nosrat Hakkında:

Aşçı, öğretmen ve James Beard ödüllü ve New York Times Çok Satanlar listesinde yer alan “Tuz, Yağ, Asit, Isı” kitabının yazarı. New York Times Magazine’de köşe yazarı ve kitabıyla aynı adla yayınlanan Netflix belgeselinin yapımcısı. Berkeley, Kaliforniya’da yaşıyor ve yemeklerini burada yapıyor.

Diğer Yazılar

Dünya Artık Bizim Tek Hissedarımız Blog Yazısı
Dünya Artık Bizim Tek Hissedarımız

Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın kitabının yazarı ve Patagonia şirketinin kurucu...

Tamamını oku
Etkin Dil Çalışma Alışkanlıkları Geliştirmek İçin 4 Öneri Blog Yazısı
Etkin Dil Çalışma Alışkanlıkları Geliştirmek İçin 4 Öneri

“Etkin Dil Çalışma Alışkanlıkları Geliştirmek İçin 4 Öneri” Yabancı dil öğrenmek...

Tamamını oku
“Kurtulabilirsin” kitabının yazarı Dr. Judson Brewer’ın TED Talks konuşması Blog Yazısı
“Kurtulabilirsin” kitabının yazarı Dr. Judson Brewer’ın TED Talks konuşması

Yayınevimiz tarafından Türkçemize kazandırılan Kurtulabilirsin kitabının yazarı...

Tamamını oku