fbpx
Close

Biz Kimiz?

Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in kitap sevgisini yakın çevresi ve öğrencileri çok iyi bilir. Evindeki kütüphanede 10 bini aşkın kitabı vardır. Dünyanın dört bir yanından aldığı kitaplarla kütüphanesini genişletmeye de devam etmektedir.

Kendisi 1998-2006 yılları arasında Mediacat Kitapları’nda genel yayın yönetmenliği görevini üstlenmiş ve hâlâ “çok satanlar” listesinde bulunan birçok kitabı Türkçe’ye kazandırmıştır. The Kitap Yayınları böyle bir donanımla yola çıkan Prof. Dr. Ali Atıf Bir ve Emrah Akkurt tarafından, nitelikli “İş ve Ekonomi” kitaplarını Türkçe’ye kazandırmak adına 2014 yılında kurulmuştur.

Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Emrah Akkurt’un ortaklıktan ayrıldığı 2016 yılından beri The Kitap Yayınları’nın tek sahibi olarak faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir. The Kitap, bu tarih itibarıyla faaliyet alanına İş-Ekonomi kitaplarından farklı olarak; Kişisel Gelişim, Psikoloji, Sosyoloji, İletişim, Medya, Siyaset Bilimi, Tarih vb. alanlardan kurgu dışı kitaplar dahil etmeye başlamıştır. 2017 yılı sonu itibarıyla kurgusal, 2018 sonu itibarıyla da özellikle Çocuk Edebiyatı’ndan çeşitli eserlere yoğunlaşmayı amaçlamaktadır.

Prof. Dr. Ali Atıf Bir, ayrıca İletişim Bilimleri Enstitüsü’nün de kurucularındandır. (www.iletisimbilimlerienstitusu.com)

Misyonumuz

Türkiye’de entelektüel sermayenin gelişimine katkıda bulunmak.

Vizyonumuz

“Güvenilir, dürüst ve çok satan kitapları olan” bir yayınevi olmak; ürettiğimiz değerin her kanalda varlığını sürdürmek.

Değerlerimiz

Türkçe, Titizlik, Çeşitlilik, Saygı, Dürüstlük.